SwiftKey در حال حاضر یکی از محبوب ترین کیبردهای عرضه شده برای سیستم عامل اندروید است که با قابلیت های جذاب خود بروی میلیون ها دستگاه اندرویدی نصب شده است. موفقیت این اپلیکیشن تا جایی ادامه پیدا کرد که کمپانی سونی در گوشی های سری X خود، از این کیبرد به عنوان صفحه کلید پیش فرض دستگاه استفاده کرد. حالا و پس از این محبوبیت گسترده، تیم طراح این اپلیکیشن در نظر دارند تا آن را با قابلیت های جدید، بیش از پیش برای کاربران خود جذاب نمایند.

در حال حاضر و در نسخه ی بتا از این صفحه کلید شاهد پشتیبانی آن از زبان های جدیدی هستیم که همین موضوع می تواند باعث افزایش مخاطبین این اپلیکیشن شود. البته از آن جایی که زبان پارسی از مدت ها پیش در این اپلیکیشن وجود داشته است، این موضوع چندان کاربران پارسی زبان را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

اما قابلیت اصلی، امکان پشتیبانی کیبرد از جستجو در میان گیف ها می باشد. تیم توسعه دهنده ی کیبرد سوئیفت، پیشتر و در ماه ژوئن پشتیبانی از گیف ها در این کیبرد را آغاز کرد اما حالا باید شاهد بهبود عملکرد این بخش از این صفحه کلید باشیم.

همانطور که پیشتر هم اشاره شد، نسخه ی جدید این کیبرد شامل زبان های جدیدی می باشد که عبارتند از: Amharic, Coptic, Dagbani, Kabyle, Neapolitan, Khoekhoe و Panglish.

بنابراین، در صورتی که از کاربران این کیبرد هستید، به زودی باید منتظر عرضه ی یک بروزرسانی جدید باشید که در آن عملکرد این کیبرد به صورت قابل توجهی بهبود یافته است. در ادامه می توانید تصاویری از محیط نسخه ی بتا از آپدیت جدید این کیبرد را مشاهده کنید.

 

منبع: