سونی چند روز قبل لیست محصولاتی که قرار است آپدیت اندروید 6.0 مارشمالو را دریافت کنند اعلام کرد اما در آن هیچ اشاره ای به تاریخ دقیق این به روزرسانی ها نشده بود. سونی اعلام تاریخ دقیق این به روزرسانی ها را به آینده ای نزدیک موکول کرد اما امروز اپراتور استرالیایی Telstra تاریخ انتشار این آپدیت را توسط سونی افشا نمود.

Telstra در صفحه به روزرسانی خود اعلام کرد، تبلت اکسپریا Z4 که یکی از محصولات طرف قرارداد با آن است در اولین ماه میلادی سال 2016 یعنی ژانویه به روزرسانی اندروید 6.0 را دریافت میکند. اعلام چنین تاریخی نشان میدهد سونی قصد دارد تا به طور مستقیم این تبلت را که با اندروید 5.0.2 عرضه شده به اندروید 6.0 به روز کند تا بر این اساس خبری از آپدیت اندروید 5.1.1 برای این تبلت و احتمالا حتی اکسپریا Z3 Plus نباشد.

این تاریخ به طور اختصاصی برای اپراتور Telstra خواهد بود. معمولا به روزرسانی جهانی گوشی های اکسپریا زودتر از گوشی ها و تبلت های تحت اپراتور ارائه میشود. به همین خاطر در صورتی که گفته اپراتور Telstra مورد تایید باشد میتوانیم انتظار آغاز به روزرسانی اندروید 6.0 مارشمالو را تا پایان سال جاری برای تعدادی از گوشی های اکسپریا داشته باشیم.

Xperia-Z4-Tablet-Marshmallow-640x71

منبع: