رکورد شکنی ها ادامه دارد: سونی در یک ماه اول عرضه پلی استیشن 5، 3.4 میلیون کنسول فروخته است

2
۱۷,۴۰۶

فقط در اولین ماه از زمان عرضه ، کنسول PlayStation 5 سونی رکورد فروش خود را ثبت کرده است که 3.4 میلیون واحد در طی چهار هفته ارسال برای مشتریان بوده است. این رقم را می توان بیشترین فروش در ماه اول برای هر کدام از کنسول های PlayStation عنوان کرد که علی رغم اینکه سونی به دلیل تقاضای گسترده برای آخرین کنسول های بازی خود بیش از حد تحت فشار قرار گرفته بود اما بلاخره این مهم نیز محقق شد و نشان می دهد که مردم در سراسر دنیا روی خوش به محصول جدید سونی نشان داده اند.

پلی استیشن 5 از زمان عرضه در ماه نوامبر در بسیاری از نقاط جهان فروخته شده است. خرده فروشان سنتی در تلاش برای تامین مجدد سهم خود هستند و وقتی این کار را انجام می دهند ، این کنسول معمولا ظرف فقط چند دقیقه به فروش می رسد. بسیاری از پیش خرید های پلی استیشن 5 هنوز انجام نشده اند و احتمالا تا ژانویه به همین ترتیب باقی می مانند. این امر باعث شده است که بسیاری از خریداران به امید دستیابی به آخرین کنسول سونی ، که اغلب شامل نیاز به درگیر شدن با کلاهبرداران و اسکمر های آنلاین است ، به مراکز فروش متفرقه مراجعه کنند. کسانی که به روش های سنتی یا روش های دیگر موفق شده اند ، بخشی از این رکورد شکنی این ماه اول سونی را ثبت کرده اند و این باعث خواهد شد تا غول تکنولوژی ژاپنی برای زمستان سال 2021 بسیار پر حرارت و گرم به سوی آینده قدم بردارد.

همراه با فاش شدن فروش 3.4 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 سونی در ماه اول ، وب سایت گماتسو (Gematsu) گزارش داده است که طبق گزارش Digitimes ، حدس زده می شود تولید کنسول های پلی استیشن 5 در سال 2021 چیزی بین 16.8 تا 18 میلیون دستگاه باشد. برای دستیابی به چنین رقم بزرگی ، خروجی کنسول توسط شرکای زیر مجموعه و زیر دستی سونی تهیه می شود تا سرعت تزریق محصولات به بازار افزایش یابد. از هم اکنون ، تمرکز سونی بر روی محموله های جدید و در درجه اول برای کشور های آمریکای شمالی و اروپا با گسترش ورود به بازار های آسیا پس از ماه ژانویه سال جدید خواهد بود.

رکورد شکنی ها ادامه دارد: سونی در یک ماه اول عرضه پلی استیشن 5، 3.4 میلیون کنسول فروخته است

سونی در این فصل تعطیلات در پاسخگویی به خواسته ها تنها نبوده است زیرا مایکروسافت بزرگترین رقیب سونی در کنار شرکت ژاپنی نینتندو همچنین با Xbox Series X و Series S هم با این قضیه رو به رو شده و با شرایط دست و پنجه نرم می کند. یکی از عوامل مهم در عدم تامین خواسته های مصرف کنندگان ، همه گیری بیماری و ویروس COVID-19 است که احتمالا تولید را در سال گذشته کاهش داده است. این بیماری همه گیر همچنین به دلیل قرنطینه کردن افراد در خانه برای مدت طولانی ، باعث افزایش جهانی در علاقه مندی به بازی های رایانه ای شده است. مجموعه این دو عامل ، طوفانی کامل را بوجود آورده که هم سونی و هم مایکروسافت آمادگی مقابله با آن را نداشتند و حتی پیش بینی آن را نمی کردند.

اگر چه سونی برنامه های بسیار بزرگی برای پلی استیشن 5 در سال 2021 در نظر گرفته است ، اما ممکن است علاقه مندان به بازی های رایانه ای پس از این نامشخص بودن تحویل سفارش خرید خیلی مشتاق به پاسخگویی به این برنامه ها نباشند. احتمالا بسیاری از گیمر ها هستند که به دلیل محرومیت از کنسولی که مدت ها پیش سفارش داده اند ، احساس تلخی می کنند و گرچه ممکن است در نهایت آنها کنسول مورد علاقه شان را بدست آورند ، اما این حس حسن نیت ممکن است دوباره برنگردد. امیدوارم که ، سونی به این قضیه به عنوان یک تجربه نگاه کند و سخت تلاش کند تا نا امیدی های سال 2020 را جبران کند ، حتی اگر این نا امیدی ها تا حدی از کنترل آنها خارج شده باشد.

نظر شما چیست؟ آیا تا کنون موفق شده اید کنسول جدید شرکت سونی را تهیه نمایید؟

[تعداد: 4    میانگین: 5/5]

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here