سونی از پهپاد Airpeak S1 رونمایی کرد؛ گران قیمت، پیشرفته، ساخت ژاپن

3
۱۴,۵۲۹

سونی اکنون هواپیمای بدون سرنشین Airpeak S1 خود را که در ژانویه و در مراسم CES 2021 به شدت مورد تحسین قرار گرفته بود را به صورت کامل معرفی کرد. در این اطلاعیه جزئیات بیشتری در مورد قابلیت ها و ویژگی های این هواپیمای بدون سرنشین وجود دارد و نشان دهنده قیمت 9000 دلاری برای این پهپاد یا دوربین است که تمرکزش بر روی این ایده را هدف قرار می دهد که این هواپیمای بدون سرنشین برای بازار فیلم برداری و عکاسی حرفه ای ساخته شده است.

Airpeak S1 برای کار با دوربین های بدون آینه سونی ساخته شده است ، از جمله A7S Mark III ، FX3 یا حتی آلفا 1 با توانایی فیلمبرداری با کیفیت 8K. البته فراموش نکنید که مجبورید این دوربین ها را جداگانه خریداری کنید. با استفاده از دوربین ، این پهپاد حدود 12 دقیقه زمان پرواز خواهد داشت (اگرچه می تواند بدون هیچگونه بارگذاری 22 دقیقه از آن استفاده کرد). همچنین لازم به ذکر است که دوربین به باتری های خاص خود نیاز دارد و انرژی آن توسط هواپیمای بدون سرنشین سونی تامین نمی شود.

شرکت ژاپنی سونی پیشتر پیش نمایشی از انواع عکس هایی را که می توانید با هواپیمای بدون سرنشین این کمپانی بگیرید را منتشر کرده بود که در این لینک مشاهده می کنید. شما همچنین می توانید یک تصویر از ابزاری که بر روی زمین در حال حرکت است را نیز شکار کنید.

سونی از پهپاد Airpeak S1 رونمایی کرد؛ گران قیمت، پیشرفته، ساخت ژاپن

یکی از بزرگترین نقاط فروش پهپاد ، پایداری و مقاومت آن در برابر باد آن است. طبق گفته سونی ، این محصول می تواند در بادی با سرعت 44.7 مایل در ساعت ثابت بماند (یعنی 20 متر در ثانیه ، دو برابر آنچه شرکت DJI برای Inspire 2 عنوان کرده است). همچنین این پهپاد دارای پنج مجموعه دوربین استریو و یک مکان یاب مادون قرمز است که به پهپاد اجازه می دهد قبل از برخورد به موانع متوقف شود و حتی بدون دریافت ماهواره ثابت بماند. سونی حتی JAXA ، آژانس فضایی ژاپن را نیز برای انجام برخی آزمایشات برای این پهپاد به کار گرفته است.

Airpeak سونی همچنین بسیار سریع است و می تواند از سرعت صفر به 80 کیلومتر بر ساعت را در 3.5 ثانیه انجام دهد. البته لازم به ذکر است که این موارد بدون هیچگونه ضمیمه ای است. سونی نگفته است که چه نوع سرعت یا شتاب را می توان هنگام پرواز هواپیمای بدون سرنشین خودش بر روی یک دوربین به دست آورد. با این اوصاف ، سونی ویدیویی از این پهپاد را که در حال انجام حرکت هشت ضلعی در هوا است ، به روزنامه نگاران نشان داد که با سرعت و چابکی چشمگیر آن را شاهد بوده اند.

برای مقایسه ، Matrice 600 Pro از شرکت DJI ، که بدون gimbal یا دوربین در حدود 7000 دلار هزینه دارد ، حداکثر سرعت 40 مایل در ساعت و عمر باتری ذکر شده 32 دقیقه یا 16 دقیقه با 13 پوند بار با استفاده از باتری های موجود است.

Airpeak S1 فقط با کنترل کننده موجود در جعبه خودش قابل استفاده است ، اما سونی برنامه ای به نام Airpeak Flight دارد که به شما در سهولت کار کمک می کند. این برنامه در حال حاضر فقط در iOS / iPadOS طراحی شده است ، اما امکان کنترل دوربین و بخش های مختلف آن را فراهم می کند. Airpeak را می توان توسط یک شخص اداره کرد ، اما همچنین حالت دو اپراتور را نیز فعال کرد ، جایی که یک نفر پرواز را کنترل می کند و دیگری دوربین را کنترل می کند. سونی می گوید محدوده کنترل کننده هنوز در حال آزمایش است.

سونی از پهپاد Airpeak S1 رونمایی کرد؛ گران قیمت، پیشرفته، ساخت ژاپن

در حالی که با قیمت 9000 دلاری Airpeak S1 دوربین یا گیمبالی را دریافت نخواهید کرد ، اما این محصول با دو جفت پروانه ، کنترل کننده ، دو باتری و یک شارژر ارائه می شود. سونی انتظار دارد که آن را در پاییز برای خریداران عرضه کند و یک برنامه خدماتی برای جبران خسارت احتمالی در اثر تصادفات را هم نیز در نظر گرفته است.

با توجه به تمام قوانین و جنجال های پیرامون هواپیما های بدون سرنشین از چین ، سونی به صراحت توضیح داده است که Airpeak S1 در ژاپن طراحی و ساخته شده است. بارها در جلسات مطبوعاتی و بار دیگر در بیانیه مطبوعاتی این شرکت اعلام شده است که این محصول در خاک کشور ژاپن ساخته شده است.

نظر شما درباره این محصول فوق العاده شگفت انگیز سونی چیست؟

[تعداد: 6    میانگین: 5/5]

3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here