سونی توسعه نسخه جدید هدست واقعیت مجازی PlayStation VR را تایید کرد

0
۱۴,۸۴۴

سونی سال گذشته کنسول پلی استیشن 5 را به همراه مجموعه لوازم جانبی جدیدی مانند هدست بی سیم Pulse 3D ، ریموت کنترل PS5 Media ، دیوایس شارژ DualSense و دوربین HD معرفی کرد. با این حال ، تا به امروز به جز چند شایعه و پتنت ثبت شده هیچ خبری از نسخه جدید هدست واقعیت مجازی یا همان پلی استیش VR جدید در میان نبود. امروز ، این غول فناوری ژاپنی جزئیاتی از سیستم نسل بعدی PlayStation VR و زمان عرضه آن را فاش ساخته است.

در پست وبلاگ پلی استیشن ، سونی نشان داد که سیستم VR نسل بعدی آنها به پلی استیشن 5 خواهد آمد. سیستمی جدید به همراه تجربه ای جدید از بازی های واقعیت مجازی و قول غوطه ور شدن بازیبازن در نسل جدید بازی های بهینه شده برای این سیستم.

پلی استیشن وی آر جدید دارای رزولوشن ، میدان دید ، قابلیت ردیابی حرکات چشم ، سر و دست و ورودی پیشرفته تری خواهد بود. این سیستم همچنین از طریق یک کابل به پلی استیشن 5 شما متصل خواهد شد. سونی در بیانیه دوم خودش درباره این دستگاه به نکات هیجان انگیزی از محصول جدیدش اشاره کرده است.

ارتقاء دیگری که سیستم نسل جدید پلی استیشن وی آر دریافت خواهد کرد ، یک کنترلر جدید است که برخی از ویژگی های اصلی کنترلر بی سیم DualSense را در اختیار شما قرار می دهد. حدس ما این است که کنترلر جدید دارای قابلیت بازخورد های لمسی و محرک های سازگار مانند کنترلر دوال سنس بر روی کنسول پلی استیشن 5 خواهد بود.

به گفته سامورایی ها ، سیستم جدید هنوز در حال توسعه است و امسال قرار نیست شاهد عرضه آن به بازار باشیم. با این وجود ، در حال حاضر خود کنسول به دلیل کندی در سرعت تولید ، کمبود تراشه و دست و پنجه نرم کردن شرکت سازنده با همه گیری بیماری کووید-19 ، به صورت قطره چکانی به بازار تزریق می شود و این احتمال وجود دارد که سونی به همین دلیل عرضه نسل جدید از عینک های واقعیت مجازی خودش را تا سال 2022 به تعویق انداخته باشد تا از عرضه صحیح و به موقع آن به دست گیمرها اطمینان پیدا کند.

با این وجود دارندگان پلی استیشن 5 هنوز هم می توانند از سیستم پلی استیشن وی آر فعلی استفاده کنند. این کنسول جدید با برخی از بازی های این عینک واقعیت مجازی سازگار است و تعداد زیادی بازی جدید مانند After The Fall ، Sniper Elite VR و Humanity برای این وسیله وجود دارد. بنابراین شما می توانید عناوین قبلی و فعلی را به راحتی بر روی کنسول جدیدتان تجربه کنید. فراموش نکنید که برای استفاده از دوربین PS VR با پلی استیشن 5 باید آداپتور دوربین جدید را تهیه کنید (می توان به صورت رایگان آداپتور قبلی را با نسخه جدید تعویض کرد).

سونی توسعه نسخه جدید هدست واقعیت مجازی PlayStation VR را تایید کرد

به گفته شرکت سونی ، کیت های توسعه این سیستم واقعیت مجازی از هم اکنون برای سازندگان بازی ها ارسال شده است و آنها در حال حاضر به ساخت بازی های مختلف و هماهنگ با این سیستم جدید مشغول هستند که پیش بینی می شود با توجه به قدرت سخت افزاری کنسول جدید سونی و این عینک واقعیت مجازی جدید ، امسال شاهد این باشیم که بازی سازان بیشتری به سمت این فناوری روی می آورند.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا تا به حال از هدست واقعیت مجازی پلی استیشن وی آر استفاده کرده اید؟

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here