سونی همچنان برترین تولید کننده سنسور تصویر باقی مانده است

2
۵۳,۵۷۷

طبق گزارش سرویس خدمات فناوری های اجرایی Strategy Analytics Handset Component Technologies با عنوان “سهم بازار سنسور تصویر گوشی هوشمند در سه ماهه دوم سال 2021: سونی 41 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است” بازار جهانی حسگر های تصویر در نیمه اول سال 2021 مجموع درآمدی 7 میلیارد دلاری داشته است.

این گزارش (از طریق: Business Wire) نشان می دهد که بازار سنسور های تصویر در نیمه اول سال 2021 موفق به رشد درآمد بیش از 10 درصد نسبت به سال گذشته شده است.

اما این Sony Semiconductor بود که توانست رتبه 1 را به دست آورد و در سهم نیمه اول سال 2021 با سهم درآمد قابل توجه 42 درصید در عرضه حسگر های تصویر گوشی های هوشمند قرار بگیرد. پس از آن Samsung System LSI و OmniVision Technologies قرار دارند که هر کدام به ترتیب 25 و 13 درصد از سهام بازار را در اختیار دارند.

بر اساس آمار های منتشر شده از این شرکت تجزیه و تحلیل داده ها ، سه فروشنده برتر حدود 80 درصد درآمد را در بازار جهانی سنسور های تصویر گوشی های هوشمند در نیمه اول امسال به خود اختصاص داده اند.

جفری متیوس (Jeffrey Mathews) ، تحلیلگر ارشد Strategy Analytics می گوید: “فروشندگان حسگر تصویر شاهد افزایش سریع تولید کنندگان گوشی های هوشمند بودند که به طور فعال از محصولات CIS با وضوح بالا و پیکسل های پایین برای برنامه های چند دوربینه استفاده می کردند تا موجودی را تضمین کرده و تقاضای روز افزون را تامین کنند. شرکت های سونی ، سامسونگ و OmniVision محصولات کلیدی CIS رزولوشن بالا را به تولیدکنندگان اصلی گوشی های هوشمند در نیمه اول سال ارائه کردند.”

طبق گفته استفان انتویستل (Stephen Entwistle) ، معاونت فن آوری های استراتژیک در تجزیه و تحلیل استراتژی ، انتظار می رود که معرفی محصولات جدید CIS با رزولوشن بالا و فرمت بزرگ از فروشندگان اصلی باعث افزایش فرصت های درآمد در بازار شود.

با این حال ، او افزود که نوسانات عرضه محصولات مختلف پیکسل بالا و پیکسل پایین CIS همچنان چشم انداز رشد محموله های بازار سنسور های تصویر گوشی های هوشمند در سال 2021 و فراتر از آن را به چالش می کشد.

گزارش قبلی نشان می داد که سونی در سال 2020 بیشترین سهم بازار CMOS Image Sensor را بر عهده داشت ، اما سامسونگ این به دنبال سونی همچنان این فاصله را کاهش می دهد. این شرکت اخیرا یک سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP1 را معرفی کرده است که بازتابی از سیاست طراحی شرکت برای پیشبرد مرزهای فناوری های موجود است. این کمپانی همچنین اخیرا برنامه ای برای عرضه سنسور دوربین 576 مگاپیکسلی در چهار سال آینده اعلام کرده است. سونی نیز مشغول کار بوده است و اخیرا از سنسور تصویر CMOS IMX661 خود با تعداد پیکسل 127.68 مگاپیکسل رونمایی کرده است.

نظر شما چیست؟ آیا بزودی شاهد گوشی های مگاپیکسل بالا با سنسور های سونی خواهیم بود یا خیر؟

[تعداد: 4    میانگین: 5/5]

2 دیدگاه ها

  1. تا ۱۰ سال پیش حرف از ۱ ، ۲ ، ۵ و نهایتا ۱۲ مگاپیکسل دوربین برای گوشی ها بودا، اما الآن حرف از ۱۰۰ ، ۲۰۰ ، ۵۰۰ و . . . بالاتر هست ! به گجا داریم میریم واقعا؟!

    پاسخ

  2. بله قطعا دوربینهای عامه پسندی با مگاپیکسل بالاتر رو با سنسورهای سونی خواهیم داشت چون بعید میدونم بهمین راحتی سونی این بازار پرسود رو ازدست بده که سرمایه گذاری هنگفتی هم توش انجام داده

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here