شرکت های اینتل، زایلینکس و کوآلکام در اندیشه لغو تحریم ها بر علیه هوآوی.

0
۲۸,۷۵۲

کمپانی‌های اینتل و زایلینکس در جریان دیداری که اواخر ماه می در محل اداره بازرگانی انجام شد نارضایتی خود را از اعمال تحریم ها علیه هواوی ابراز کرده اند. هر دو‌ شرکت سازنده FPGA (مدارهای مجتمع دیجیتال برنامه پذیر) هستند. هواوی تا به حال از مدارهای FPGA ساخت شده توسط زایلینکس برای سرورهای ابری خود ، برای استریم کردن ویدیو ها با کدک HEVC ( High Efficiency Video Coding) و همچنین سرعت بخشیدن به یادگیری ماشینی و تجزیه و تحلیل استفاده کرده است.

کوالکام هم به نفع شرکت هواوی استدلال کرد. اوایل سال جاری دو شرکت به توافق نامه موقت در مورد صدور مجوزها رسیده بودند. همانند شرکت اپل هواوی هم تمایلی به پرداخت حق ثبت اختراع ها به کوالکام نداشت اما بعداً موافقت کرد که ۱۵۰ میلیون دلار در هر فصل سه ماهه مالی پرداخت کند.

منابع داخلی آگاه در این مورد گفته اند این در درجه اول به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به شرکت های آمریکایی است. این شرکت ها مدعی هستند که اسمارت فون ها و سخت افزار های کامپیوتر ساخت هواوی به اندازه وسایل ارتباطی شبکه 5G این شرکت دارای ریسک امنیتی نیستند و باید از تحریم ها مستثنی شوند.

اوایل ماه جاری بود که شرکت عظیم آمریکایی گوگل به دونالد ترامپ هشدار داد که جلوگیری از استفاده هواوی از سیستم عامل اندروید امنیت آمریکا را تهدید میکند. استدلال گوگل این است که لغو مجوزهای اندروید برای هواوی باعث می‌شود کاربران این شرکت قابلیت محافظت توسط سپر ایمنی گوگل را از دست بدهند و همین امر باعث آلوده شدن به نرم افزارهای مخرب شود و چه بسا بسیاری از این کاربران در معرض آسیب در آمریکا باشند.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here