فروش هفتگی کنسول پلی استین 5 سونی 22 برابر کنسول های ایکس باکس است

4
۱۶,۰۸۹

طبق گزارشات بدست آمده از کشور ژاپن زادگاه کنسول پلی استیشن و برند سونی ، هم اکنون فروش روی هم رفته کنسول های بازی سونی پلی استیشن 5 در این کشور از 400 هزار واحد فراتر رفته است. این گزارش همچنین حاوی فروش کنسول های بازی دیگر مانند سری نینتندو سوییچ و سری ایکس باکس سریس X / S مایکروسافت است.

17 هفته از عرضه سری پلی استیشن 5 سونی (نسخه های دیجیتال و نسخه استاندارد داری دیسک) در ژاپن می گذرد. طبق سوابق بازار ، فروش پلی استیشن 5 سونی در ژاپن به طور مداوم در حال رشد است. حجم فروش هفتگی آن حدود 33 هزار واحد است که نسبت به هفته گذشته 35 درصد رشد را تجربه کرده است. حجم فروش هفتگی برای سومین هفته متوالی روند صعودی را نشان می دهد. فروش نسخه استاندارد پلی استیشن 5 با 40 درصد افزایش به 30117 دستگاه و نسخه دیجیتال نیز با 6 درصد افزایش به 3721 دستگاه رسیده است.

همچنین لازم به ذکر است که کنسول بازی نسل قبلی این شرکت یعنی سونی پلی استیشن 4 همچنان از حجم فروش مشخصی برخوردار است. هفته گذشته ، فروش مدل های سری پلی استیشن 4 (از جمله PS4 Pro) در ژاپن با 9 درصد افزایش به 3217 دستگاه رسیده است. در حالی که نسخه استاندارد فروش پلی استیشن 4 با 9 درصد افزایش به 3201 واحد ، نسخه پخش کننده محتوای 4K از این کنسول ها نیز با 14 درصد افزایش به 16 واحد رسیده است.

فاصله زیاد کنسول های ایکس باکس سری ایکس و نینتندو سوئیچ با پلی استیشن 5

فروش هفتگی کنسول پلی استین 5 سونی 22 برابر کنسول های ایکس باکس است

علاوه بر این ، سری عادی کنسول نینتندو سوئیچ نیز فروش خوبی دارد. به دلیل فروش زیاد بازی های تازه عرضه شده ، هفته گذشته (22 تا 28 فوریه) مدل های سری نینتندو سوییچ (نسخه معمولی سوئیچ + سوئیچ لایت) در بازار کشور ژاپن با 5 درصد افزایش ، فروشی 78 هزار و 49 واحدی را تجربه کرده اند. فروش نسخه معمولی کنسول نینتندو سوئیچ 3 درصد کاهش یافته و به 50141 واحد رسیده است و Switch Lite با 24 درصد افزایش ، این رقم را به 27908 واحد رسانده است.

فروش مایکروسافت در این کشور از تمامی کنسول ها کمتر است. هفته گذشته ، کنسول ایکس باکس جدید مایکروسافت (ایکس باکس سری ایکس و سری اس) 1487 واحد در ژاپن (230 واحد در هفته گذشته) فروش داشته که Xbox Series X با 1429 واحد (133 عدد در هفته گذشته) به فروش رسیده است. 58 واحد برای Xbox Series S نیز ثبت شده است (97 واحد در هفته گذشته). داده ها نشان می دهد که فروش سری کنسول های نسل هشتمی شرکت سونی یعنی پلی استیشن 4 بیش از دو برابر Xbox Series X / S است. علاوه بر این ، فروش سری پلی استیشن 5 سونی بیش از 22.7 برابر فروش ایکس باکس سری ایکس و سری اس است.

آقای یوشو یوکی (Yushu Yuki) ، مدیر ارشد مالی سونی (CFO) ، در جلسه گزارش مالی گفته بود که هدف فروش جهانی سونی پلی استیشن 5 در این سال مالی (آوریل 2020 تا مارس 2021) پیشی گرفتن از 7.6 میلیون واحدی است که پلی استیشن 4 در سال اول خود فروش داشته است . در حال حاضر و با توجه به وضعیت فعلی بازار ، تقاضا برای پلی استیشن 5 در سال آینده (از آوریل 2021) همچنان بالا خواهد بود. همچنین بد نیست بدانید که فروش کنسول پلی استیشن 4 در سال دوم خود به 14.8 میلیون دستگاه رسید. سونی پلی استیشن 5 نیز قصد دارد این رکورد را در سال دوم فروش بشکند.

نظر شما درباره کنسول جدید شرکت سونی چیست؟ آیا تجربه کار با آن را داشته اید؟

[تعداد: 4    میانگین: 5/5]

4 دیدگاه ها

 1. مردم دنیا گیم را کلا با اسم پلی استیشن و سونی میشناسند و این ارقام چند برابری فروش پلی استیشن نسبت به رقیب بزرگ خودش یعنی ایکس باکس دور از ذهن نیست هر چند که خودم سی ساله طرفدار برند سونی هستم و انتخاب اول و آخرم همیشه سونی بوده و هست ولی همیشه به رقیب بزرگ سونی در حوزه کنسول یعنی مایکروسافت هم احترام زیادی قائل هستم

  پاسخ

 2. هیف پول نسخه چهارشم ندارم بخرم یه هوادار دو اتیشه ولی آس و پاس که به عشق سونی دلش دریاست

  پاسخ

  آرمین گفته:
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت: ۲۲:۳۶

  دمت گرررم… منم همچنان امید دارم پرچمدارش رو یه بار دیگه بتونم بخرم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here