چینی ها مجبور شدند چرخ را از ابتدا اختراع کنند! استخدام 100 کارمند TSMC

2
۳۳,۲۰۱

بر کسی پوشیده نیست که با تصمیمات سفت و سخت آمریکا، شرکت چینی هواوی با شرایطی مواجه شده که تا به حال نظیرش در دنیا رخ نداده و آنها اکنون فاصله زیادی با از دست دادن بازار جهانی گوشی های موبایل ندارند. با شدت گرفتن تحریم های صادر شده از سمت دونالد ترامپ رئیس مجهوری ایالات متحده آمریکا و عدم تامین چیپست های CPU از سوی کوالکام و مدیاتک به شرکت تولید کننده تلفن های همراه هواوی، اکنون چینی به دنبال این هستند که فرایند ساخت پردازنده را در کشور خودشان سرعت ببخشند و آنها این کار را با استخدام 100 مهندس و مدیر بازنشسته شرکت TSMC (شرکت صنایع نیمه هادی تایوان)، بزرگترین تولید کننده قراردادی چیپست انجام می دهند.

بر اساس گزارشی که از سوی نشریه معتبر Nikkei Asia منتشر شده است، استخدام های اخیر بدین جهت انجام شده اند تا پکن بتواند در زمینه ساخت و تولید چیپ های فناوری رشد و ارتقاء پیدا کند. بر اساس گفته های این منبع، توسعه بیشتر در صنعت فناوری نیمه هادی بومی به چینی ها کمک خواهد کرد تا دیگر دستشان پیش تامین کنندگان تراشه های خارجی دراز نباشد و در واقع به خودکفایی در این زمینه برسند. دو کمپانی تولید مدار مجتمع کوان شین (QXIC) و شرکت تولیدی نیمه هادی ووهان (HSMC) در کنار شرکت های وابسته قرار است نقش جایگزین شرکت TSMC را برای دولت چین ایفا کنند و این کشور را از دست سیاست های آمریکا خلاص کنند.

مطمئنا این اسامی در صنعت نیمه هادی برای جهانیان ناشناخته است، اما ممکن است این شرایط بزودی تغییر کند. بیش از 50 کارمند سابق TSMC توسط هر یک از بنگاه های استخدام چینی ثبت نام شده اند، که توسط مدیران سابق TSMC نیز رهبری می شوند. مقامات چین پیش از این شهرت خودشان را با بدست آوردن فناوری ساخت 26 نانومتری بدست آورده اند و به دنبال دو پروژه جدید با هدف توسعه فرآیند های ساخت با لیتوگرافی 14 نانومتری و 12 نانومتری هستند که در حال حاضر هنوز دو یا سه نسل از غول این صنعت، TSMC عقب هستند.

با این وجود که این دو شرکت به تازگی تاسیس شده اند، اما هر دو آنها از رونق اخیر توسعه و سرمایه گذاری در صنعت نیمه هادی چین سود می برند. دولت چین نیز برای کاهش اعتماد به نفس خود به فناوری خارجی ها بویژه از غرب بطور جدی برای خودکفایی تلاش می کند و از پروژه های محلی نیز حمایت می کند. براساس گزارش های خاص، قبلا بیش از 3 هزار مهندس تراشه تایوانی به استخدام چینی ها در آمده اند، که برای تسلط چینی ها بر تولید تراشه در این کشور تلاش می کنند.

[تعداد: 3    میانگین: 3.3/5]

2 دیدگاه ها

  1. عامو ترامپ دمت گرم، این چشم بادومی ها باید سرجای خودشون بشینن، ای ول به تو که این کارو کردی.
    .
    .
    انشالله با رایزنی ها این مرحله هم شکست بخوره و حتماً همینطوره.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here