ژاپن از شرکت سونی و با همکاری کمپانی TSMC می خواهد که خط تولید تراشه های 20 نانومتری راه اندازی کنند

1
۲۴,۲۸۲

دولت ژاپن از کمپانی تایوانی تولید کننده تراشه های نیمه هادی (TSMC) ، تولید کننده پیشرو تراشه در جهانو گروه سونی می خواهد اولین کارخانه تراشه 20 نانومتری این کشور را بسازند.

این توسعه که اولین بار توسط روزنامه Nikkan Kogyo گزارش شد ، نشان می دهد که سرمایه گذاری برای ساخت کارخانه تراشه های 20 نانومتری در ژاپن حدود 1 تریلیون ین خواهد بود که تقریبا به 9.2 میلیارد دلار تبدیل می شود.

اگر شرکت ها با این کار موافقت کنند ، کارخانه در نزدیکی کارخانه حسگر تصویر سونی در جنوب غربی ژاپن ساخته می شود. در این گزارش آمده است که جزئیات ، مربوط به پیشنهادی است که توسط وزارت تجارت و صنعت ژاپن ارائه شده است.

مدیرعامل سونی ، کنیچیرو یوشیدا (Kenichiro Yoshida) نیز می گوید که “تجهیزات پایدار تراشه برای ژاپن برای حفظ رقابت بین المللی خود مهم است” اما در مورد توسعه ساخت کارخانه تراشه های 20 نانومتری توضیحی نداده است. سخنگوی وزارتخانه به رویترز گفت که این گزارش صحت ندارد اما از توضیح بیشتر خودداری کرد.

درست مانند ایالات متحده ، ژاپن همچنین به دنبال وات هایی است تا تولید نیمه هادی را در این کشور افزایش دهد تا اطمینان حاصل کند که شرکت های واقع در این کشور (سونی ، شارپ ، تویوتا و …) دسترسی آسانتری به قطعات مهم برای ساخت دستگاه ها دارند.

این مسائل پس از جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین اهمیت بالاتری پیدا کرده است ، چرا که منجر به نگرانی در مورد اکثر تولیدات تراشه در جهان و در خصوص کشور تایوان است. کمبود جهانی تراشه همچنین یکی از عوامل موثر در گسترش امکانات به مناطق دیگر برای اطمینان از جریان پایدار اجزای حیاتی است.

[تعداد: 5    میانگین: 5/5]

یک دیدگاه

  1. تولید قطعات در یک کشور یعنی امنیت تولید! کاری که متاسفانه تقریبا تمام کشورها کنارگذاشتند و کارخانه هایشان را به چین منتقل کردند

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here