کمپانی SMIC بزرگترین تولید کننده تراشه چین توسط آمریکایی ها تحریم شد + سقوط هواوی

0
۱۱,۷۳۳

قبلا شایعاتی منتشر شده بود که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا قرار است بزرگترین سازنده چیپست و تجهیزات نیمه هادی چینی یعنی شرکت SMIC را در کنار سومین شرکت بزرگ چینی تولید کننده گاز و نفت و شرکت ملی نفت دریایی چین (CNOOC) تحریم کند که بلاخره این شایعات رنگ واقعیت به خود گرفتند و کاملا تایید شدند.

این شرکت ها متهم به ارتباط با ارتش چین هستند و تحریم های جدید شامل موارد زیر است:

شرکت بین المللی ساخت تراشه های نیمه هادی (SMIC)
شرکت ملی نفت دریایی چین (CNOOC)
شرکت فناوری ساخت و ساز چین (CCTC)
شرکت مهندسی مشاور بین المللی چین (CIECC)

پنتاگون آماده است تا با استراتژی های مناسب در مقابل بخش نظامی و غیر نظامی چین برای حمایت از اهداف نوسازی ارتش آزادی بخش چین با دسترسی به فناوری های پیشرفته جلوگیری کند.

همانند مورد شرکت هواوی ، قرار گرفتن این شرکت ها در لیست سیاه به این معنی است که آنها نمی توانند از اجزاء و تکنولوژی های آمریکایی در محصولات خودشان استفاده کنند.

از بحث محدودیت های ایجاد شده برای شرکت های چینی که بگذریم ، همچنان دو شرکت هواوی و آنر که اکنون از هم جدا شده شده اند بحث اصلی این روز های دنیای فناوری هستند.

سال آینده شرکت های هواوی و آنر به ترتیب 4 و 2 درصد از سهم بازار گوشی های موبایل را در اختیار خواهند داشت

کمپانی SMIC بزرگترین تولید کننده تراشه چین توسط آمریکایی ها تحریم شد + سقوط هواوی

البته فروش آنر بسیار سخت به هواوی ضربه خواهد زد که تحت فشار تحریم های آمریکا و پیامد های آن به سختی زنده مانده است. اگر امسال تحلیلگران تنها 14٪ از سهم بازار جهانی تلفن های هوشمند را به این شرکت بدهند ، در سال آینده ، طبق پیش بینی ها ، سهم هواوی به 4٪ کاهش می یابد. با چنین نتایجی ، شرکت مجبور است برای حضور در بین ده ها کمپانی بزرگ سازنده تلفن همراه هوشمند به رقابت بپردازد ، زیرا قطعا آنها نمی توانند به جمع پنج کمپانی برتر در این زمینه برسند.

تحریم های ایالات متحده علیه هواوی توانایی این شرکت در تهیه اجزای مورد نیاز را محدود می کند و در نتیجه همین مورد هم بر توانایی هواوی در تولید و بازاریابی تلفن های هوشمند جدید تاثیر می گذارد. این تحریم ها دلیل اصلی تصمیم هواوی برای فروش برند آنرشان بود.

طبق پیش بینی های انجام شده ، یک شرکت چینی دیگر یعنی شیائومی جایگاه خود را در سال آینده به طور قابل توجهی تقویت می کند. تحلیلگران TrendForce پیش بینی متوسطی برای افزایش سهم شیائومی برای از 12٪ به 14٪ ارائه کرده اند. با این حال ، شیائومی خود بسیار خوش بین تر است و قصد دارد از 240 تا 300 میلیون تلفن همراه هوشمند را به فروش برساند. همچنین ، این شرکت می خواهد از اپل پیشی بگیرد و احتمالا برای کسب رتبه برتر با سامسونگ رقابت کند.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here