:
دسترسی سریع
  • Guest
:

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ویژه کاربران اکسپریا XA Ultra: تجربیات خود را از این گوشی با ما در میان بگذارید.

مدیر کل سایت
    Hadi آواتار ها

ميانگين پست در روز
    1.93
    مدل رام
    stock
    Xperia-XZ1 Android8.0
    9,599 تشکر در 3,735 پست
    میانگین حضور
    6 دقيقه 41 ثانيه

Title Icon ویژه کاربران اکسپریا XA Ultra: تجربیات خود را از این گوشی با ما در میان بگذارید.

این تاپیک ویژه کاربران اکسپریا XA Ultra و آن دسته از علاقه مندانی است که به دنبال خرید این تلفن هوشمند هستند.
    تمامی دارندگان اکسپریا XA Ultra میتوانند تجربیات خود را در خصوص کار با تلفن هوشمند خود در این تاپیک بیان کنند تا به نوعی مشاوره ای برای علاقه مندان به خرید این دستگاه باشد.

برای مشاهده مشخصات اکسپریا XA Ultra بر روی لینک زیر کلیک کنید.

صفحه مشخصات اکسپریا XA Ultra

تشکر شده توسط :
    M.Radi

کاربر سایت
    wahab.safi آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.00
    1 تشکر در 1 پست
    میانگین حضور
    1 ثانيه

Title Icon

پارسال این گوشی رو خریدم
    از نظر دوربین عالیه هم اصلی هم دوربین جلو
    از نظر باتری زود شارژ تموم میکنه ینی واسه اونایی که زیاد نت گردی میکنن و فیلم و موسیقی و اینا دارن و باتری براشون اهمیت داره توصیه نمیکنم (البته میتونید پاور بانک داشته باشید و لذت ببرید)
    از لحاظ اپدیت خب تا فعلا که اندروید ۷ براش اومده ولی اندروید ۸ رو نمیدونم میاد یا نه
    از لحاظ توسعه دهنده گی من حتی نتونستم روت هم بکنم
    ینی میشه ها ولی خو سخته و خیلی راه و روش نداره
    کاستوم رام هم زیاد براش نساختن
    بخاطر همین موارد اخر تصمیم گرفتم عوضش کنم
    تشکر شده توسط :
    M.Radi

کاربر سایت
    Omran65 آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.00
    0 تشکر در 0 پست
    میانگین حضور
    نامشخص

Title Icon

سلام به همگی
    من بیش از یکساله که این گوشی رو دارم
    همون اوایل که اومده بود تو ایران خریدمش
    قبل از این گوشی به ترتیب z ultra و L و p داشتم
    گوشی بدی نیست اما نسبت زد اولترا نمیشه مقایسش کرد چون از دو جنس متفاوت هستن و دو رده سالی و سیاست تولید متفاوت.
    خوبی هایی که داره ایناس
    نسبت به سری زد که همشون حتی پرمیوم نور صفحه مناسبی زیر نور خورشید نداشتن این گوشی نور بسیار مناسبی داره و هیچوقت نا امیدتون نمیکنه. البته فکر میکنم این قضیه تو تمام سری ایکس حل شده دیگه.
    دیگه اینکه صفحه نمایش گوشه های گرد داره و نگاه کردن به گوشی از زاویه های کنار حس اینو بهت میده که تصاویر پشت تلق یا شیشه ای نیستن. این کار سونی رو میپسندم.
    دوربین پشت عکاسی فوق العاده ای به کاربر هدیه میکنه که البته تو آندروید شیش تنظیمات کمتر بودن اما بازم در حالت اتوماتیک خوب میگرفت و صد البته که در آندروید هفت با تنظیمات بیشتر که به نظر من هنوز هم جا داشت اضافه بشن بهتر هم میتونید عکاسی کنید. خصوصا در شب اگر سر رشته ای از کار با دوربین داشته باشید یا مقاله هایی خونده باشید.
    دوربین جلو اولین دوربین سونی بود که هند شاتر رو داشت. البته فکر میکنم. میتونید تقریبا تا فاصله شیش متری با نشون دادن کف دست از این قابلیت استفاده کنید.نور دهی دوربین جلو بیشتر از عقب در حالت اتوماتیک در نظر گرفته شده و البته تنظیمات دستی کمتری نسبت به دوربین پشت داره.
    هر دو دوربین تو روز و نور کافی محشر عمل میکنن و اینو بگم که کوچکترین در هم ریزی تصویری در لنزشون ندیدم و چهره ها عالی منعکس میشن. برخلاف گوشی های جدید که به مشکل خوردن.
    کناره های بدنه آلومینیوم و بالا و پایین پلاستیک هم رنگ با اوناست.
    چراغ هشدار دهنده نسبت به مدلهای قبلی خیلی پر نور تر شده.
    رنگ های صفحه نمایش زنده تر و در صورت فعال کردن ویوید مود اغراق آمیز میشن.
    اسپیکر فوق العاده و قدرتمندی داره.
    قابلیت فست شارژ داره و البته که شارژر موجود در پک یه مدل خاصه که با گوشی هماهنگه و مطلوب شارژ میکنه
    متاسفانه بخاطر داشتن پردازشگر مدل مدیاتک نسخه فست شارژ پمپ اکسپرس پلاس دو هستش و تنها شارژر موجود سونی که با این فناوری هماهنگ باشه uch12 میشه که بیش از صد و پنجاه هزار تومان قیمتشه اما من خریدمش و الان دارم استفاده میکنم.
    یه روکش نامحسوس بنفش رو بدنه پشت و روی گوشی کشیده شده که بازتابش رو صفحه نمایش خاموش آدم رو یاد سری اس سامسونگ و مدلهای اخیرش میندازه
    میتونید همزمان دو سیم کارت و مموری کارت رو داخل گوشی داشته باشید. یعنی هیبریدی نیست.

حالا بحث معایب. البته از دید من
    ضد آب نیست که البته بخاطر میان رده بودنش و عوض شدن سیاست سونی خیلی هم نمیشه عیب به حسابش آورد
    نور صفحه نمایش در حالت حداکثر با توجه به بک لایت بودنش باعث میشه که پاشیدگی نور از سفید به سیاه در مرز بین رنگ ها دیده بشه. البته شاید من خیلی سخت میگیرم و یه کاریر معمولی اصلا متوجه نشه.
    نور فلاش ها خصوصا پشت گوشی جا داشت قویتر باشه. در مقایسه با گوشی های ارزونتر سامسونگ.
    باتری یکم با توجه به ابعاد کوچک انتخاب شده. البته مصرف بالاتر باتری در گوشی های سونی یه امر قدیمیه. کاری با علتش ندارم.
    صفحه نمایش گاهی تاچش حساسیتش کم میشه. هر پنج شیش روز. که با ریستارت گوشی درست میشه. در هر دو آندروید که روش بود همینطور بود.
    گرمایش پردازشگر به حد غیر عادی ای در قسمت بالا و سمت راست گوشی دور بدنه حس میشه. ینی پخش نمیشه. البته مشکلی تا حالا نداشته با اینکه توی کاور هستش.
    نسبت به گوشی قبلی من تر و فرز نیست و همیشه یه لگ داره تو کارهاش. البته با توجه به میان رده بودنش بازم انتظار نیست.
    قبلا که آندروید شیش داشت با کار کردن روی مموری مشکل داشت که من ناچارا از مدیریت فایل اصلی آندروید روی گوشی از قسمت دانلود ها استفاده میکردم که البته سرعت عالی برای انتقال فایل داره و امکانات کمی داشت. حالا که آندروید هفت شده هم میشه برنامه ها رو تقریبا به طور کامل به مموری منتقل کرد و هم فایل منیجر ها دسترسی کامل به مموری کارت دارن.
    با این که ژیروسکوپ نداره اما سنسور چرخشش هم مال مت از ابتدا کمی انحراف داشت که تو بازی ها مشخص میکنه و نمیدونم چطوری درست میشه یا اصلا میشه

در مل برای جمع بندی باید بگم که اگه یه گوشی واسه فخر فروشی و کل کل با بقیه هستید گوشی مناسبی نیست
    برای بازی های طولانی هم مشکلی براش پیش نمیاد اما بخاطر نداشتن ژیروسکوپ و لگ داشتن خیلی به درد بازی نمیخوره.
    اما برای مطالعه و فیلم دیدن و عکاسی و یا وبگردی و کارهای مدیا فوق العاده است.
    اگه شارژر فست شارژ داشته باشید باتریش خیلی اذیتتون نمیکنه.

از بچه های اکسپریان بخاطر دادن این فرصت به ما و ساختن این موضوع ممنونم.
    اگر کسی سوال یا راهنمایی داشت خوشحال میشم در ارتباط باشم.
    ویرایش توسط Sajad Askari : 2017_10_23 در ساعت 00:37 دلیل: حذف ایمیل

ناظم انجمن
    ™EHSAN آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.66
    مدل رام
    Stock Rom
    Xperia-M4-Aqua-Dual Android6.0.1
    1,466 تشکر در 904 پست
    میانگین حضور
    1 دقيقه 51 ثانيه

Title Icon

نقل قول نوشته اصلی توسط Omran65 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من بیش از یکساله که این گوشی رو دارم
    همون اوایل که اومده بود تو ایران خریدمش
    قبل از این گوشی به ترتیب z ultra و L و p داشتم
    گوشی بدی نیست اما نسبت زد اولترا نمیشه مقایسش کرد چون از دو جنس متفاوت هستن و دو رده سالی و سیاست تولید متفاوت.
    خوبی هایی که داره ایناس
    نسبت به سری زد که همشون حتی پرمیوم نور صفحه مناسبی زیر نور خورشید نداشتن این گوشی نور بسیار مناسبی داره و هیچوقت نا امیدتون نمیکنه. البته فکر میکنم این قضیه تو تمام سری ایکس حل شده دیگه.
    دیگه اینکه صفحه نمایش گوشه های گرد داره و نگاه کردن به گوشی از زاویه های کنار حس اینو بهت میده که تصاویر پشت تلق یا شیشه ای نیستن. این کار سونی رو میپسندم.
    دوربین پشت عکاسی فوق العاده ای به کاربر هدیه میکنه که البته تو آندروید شیش تنظیمات کمتر بودن اما بازم در حالت اتوماتیک خوب میگرفت و صد البته که در آندروید هفت با تنظیمات بیشتر که به نظر من هنوز هم جا داشت اضافه بشن بهتر هم میتونید عکاسی کنید. خصوصا در شب اگر سر رشته ای از کار با دوربین داشته باشید یا مقاله هایی خونده باشید.
    دوربین جلو اولین دوربین سونی بود که هند شاتر رو داشت. البته فکر میکنم. میتونید تقریبا تا فاصله شیش متری با نشون دادن کف دست از این قابلیت استفاده کنید.نور دهی دوربین جلو بیشتر از عقب در حالت اتوماتیک در نظر گرفته شده و البته تنظیمات دستی کمتری نسبت به دوربین پشت داره.
    هر دو دوربین تو روز و نور کافی محشر عمل میکنن و اینو بگم که کوچکترین در هم ریزی تصویری در لنزشون ندیدم و چهره ها عالی منعکس میشن. برخلاف گوشی های جدید که به مشکل خوردن.
    کناره های بدنه آلومینیوم و بالا و پایین پلاستیک هم رنگ با اوناست.
    چراغ هشدار دهنده نسبت به مدلهای قبلی خیلی پر نور تر شده.
    رنگ های صفحه نمایش زنده تر و در صورت فعال کردن ویوید مود اغراق آمیز میشن.
    اسپیکر فوق العاده و قدرتمندی داره.
    قابلیت فست شارژ داره و البته که شارژر موجود در پک یه مدل خاصه که با گوشی هماهنگه و مطلوب شارژ میکنه
    متاسفانه بخاطر داشتن پردازشگر مدل مدیاتک نسخه فست شارژ پمپ اکسپرس پلاس دو هستش و تنها شارژر موجود سونی که با این فناوری هماهنگ باشه uch12 میشه که بیش از صد و پنجاه هزار تومان قیمتشه اما من خریدمش و الان دارم استفاده میکنم.
    یه روکش نامحسوس بنفش رو بدنه پشت و روی گوشی کشیده شده که بازتابش رو صفحه نمایش خاموش آدم رو یاد سری اس سامسونگ و مدلهای اخیرش میندازه
    میتونید همزمان دو سیم کارت و مموری کارت رو داخل گوشی داشته باشید. یعنی هیبریدی نیست.

حالا بحث معایب. البته از دید من
    ضد آب نیست که البته بخاطر میان رده بودنش و عوض شدن سیاست سونی خیلی هم نمیشه عیب به حسابش آورد
    نور صفحه نمایش در حالت حداکثر با توجه به بک لایت بودنش باعث میشه که پاشیدگی نور از سفید به سیاه در مرز بین رنگ ها دیده بشه. البته شاید من خیلی سخت میگیرم و یه کاریر معمولی اصلا متوجه نشه.
    نور فلاش ها خصوصا پشت گوشی جا داشت قویتر باشه. در مقایسه با گوشی های ارزونتر سامسونگ.
    باتری یکم با توجه به ابعاد کوچک انتخاب شده. البته مصرف بالاتر باتری در گوشی های سونی یه امر قدیمیه. کاری با علتش ندارم.
    صفحه نمایش گاهی تاچش حساسیتش کم میشه. هر پنج شیش روز. که با ریستارت گوشی درست میشه. در هر دو آندروید که روش بود همینطور بود.
    گرمایش پردازشگر به حد غیر عادی ای در قسمت بالا و سمت راست گوشی دور بدنه حس میشه. ینی پخش نمیشه. البته مشکلی تا حالا نداشته با اینکه توی کاور هستش.
    نسبت به گوشی قبلی من تر و فرز نیست و همیشه یه لگ داره تو کارهاش. البته با توجه به میان رده بودنش بازم انتظار نیست.
    قبلا که آندروید شیش داشت با کار کردن روی مموری مشکل داشت که من ناچارا از مدیریت فایل اصلی آندروید روی گوشی از قسمت دانلود ها استفاده میکردم که البته سرعت عالی برای انتقال فایل داره و امکانات کمی داشت. حالا که آندروید هفت شده هم میشه برنامه ها رو تقریبا به طور کامل به مموری منتقل کرد و هم فایل منیجر ها دسترسی کامل به مموری کارت دارن.
    با این که ژیروسکوپ نداره اما سنسور چرخشش هم مال مت از ابتدا کمی انحراف داشت که تو بازی ها مشخص میکنه و نمیدونم چطوری درست میشه یا اصلا میشه

در مل برای جمع بندی باید بگم که اگه یه گوشی واسه فخر فروشی و کل کل با بقیه هستید گوشی مناسبی نیست
    برای بازی های طولانی هم مشکلی براش پیش نمیاد اما بخاطر نداشتن ژیروسکوپ و لگ داشتن خیلی به درد بازی نمیخوره.
    اما برای مطالعه و فیلم دیدن و عکاسی و یا وبگردی و کارهای مدیا فوق العاده است.
    اگه شارژر فست شارژ داشته باشید باتریش خیلی اذیتتون نمیکنه.

از بچه های اکسپریان بخاطر دادن این فرصت به ما و ساختن این موضوع ممنونم.
    اگر کسی سوال یا راهنمایی داشت خوشحال میشم در ارتباط باشم.
    دوست عزیز قرار دادن هرگونه اطلاعات شخصی از قبیل شماره تلفن، ایمیل و ... ممنوع هست مگر در پیام خصوصی...

کاربر سایت
    Omran65 آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.00
    0 تشکر در 0 پست
    میانگین حضور
    نامشخص

Title Icon

سلام
    یه مطلب هست که تو پست قبلی فراموش کردم بگم
    همه ما میدونیم که گوشی های آندروید و البته خصوصا اکسپریا از چندین نسخه قبل قابلیت باز شدن گوشی رو از راههایی مختلف داشتن که این سالها داره بیشتر و بیشتر هم میشه. مثل اثر انگشت،چهره،رمز،الگو، مکان،دستگاه های متصل مورد اعتماد، nfcو غیره.
    در مورد این گوشی باید بگم که از زمان آپدیت به نسخه هفت آندروید قابلیت تشخیص چهره که قبلا حالت تقریبا غیر کاربردی داشت تبدیل به یه ابزار کاملا کاربردی و مورد اعتماد شده.
    این گوشی با دوربین جلوی قدرتمندی که داره حالا میتونه صورت مالک خودش رو با دقت بسیار بالایی تشخیص بده که شما رو حیرت زده میکنه.
    فقط در محیط های خیلی تاریک یا زمانی که نور خیلی کمه و از پشت سرتون میتابه و باعث میشه صورت شما از دید دوربین تاریک دیده بشه تشخیص صورت نمیگیره که شما طبیعتا با رسم الگو یا راه دومی که قبلا مشخص کردید اقدام به باز کردن گوشی خودتون میکنید.
    این روش شاید به سرعت سنسور اثر انگشت عمل نکنه اما صحت عملکردش در این گوشی چیزی از اثر انگشت کم نداره.
    پس اگه این گوشی رو دارید و میخواید از این عملکرد جالب استفاده کنید به مسیر زیر برید و با چند بار معرفی کردن صورت خودتون (درست مثل اثر انگشت) فعالش کنید.
    تنظیمات > قفل صفحه و امنیت> قفل هوشمند >چهره های مورد اعتماد

اینم بگم که نحوه معرفی اولیه خیلی مهمه
    در نور ها و فاصله های مختلف از صورت امتحان کنید.
    این گوشی میتونه صورت شما رو بین چند نفر و حتی با کج شدن گوشی به طرفین تا حدود زاویه 45 درجه شناسایی کنه.
    لذت ببرید!

• کلمات کلیدی این موضوع