انواع عایقهای رولی یا ورقهای

این عایق در ضخامتهای مختلف و با در نظرگرفتن مکان و شرایط آب و هوایی، مورد استفاده قرار میگیرد. این عایق به دلیل نصب آسان، قابلیت استفاده در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان را دارد و به دلیل ویژگیهای خاص و منحصربه فردی که دارد در مقایسه با عایقهای قدیمی مانند پشم شیشه، در موارد بیشتری قابل استفاده می باشد.

این عایق در انواع مختلفی مانند: عایق الاستومری رولی ساده، عایق الاستومری رولی پشت چسبدار، عایق الاستومری رولی با روکش آلومینیوم، عایق الاستومری رولی شانه تخممرغی و عایق الاستومری پروتکت بلک در بازار تولید و عرضه میگردد.عایق الاستومری لوله ای

عایق های حرارتی الاستومری لوله ای به صورت شاخه های 2 متری از سایز 6mmالی 114mm درضخامتهای ،9،13،19،25 تولید می شوند این عایق ها به دلیل ضریب هدایت گرمایی پایینی که دارند جهت عایقکاری لوله ها در سیستم های سرمایشی و گرمایشی در فضاهای بسته استفاده می شود.عایق های لوله ای مطابق با استانداردهای محیط زیست می باشد و از زنگ زدگی لوله های فلزی جلوگیری میکند.


عایق حرارتی الاستومری رولی با روکش آلومینیومی

در محیط های باز به دلیل مقاومت در برابر اشعه U.V عایق های حرارتی الاستومری رولی توسط آلومینیوم های ساده و یا مسلح شده با نخ فایبرگلاس با ضخامت های 90 میکرون الی 400 میکرون متناسب با نیاز مشتری روکش می شوند.نخ فایبرگلاس باعث استحکام بیش تر انواع عایق الاستومری می شود و از پارگی جلوگیری می کند.

عایق الاستومری بدون روکش را، تنها میتوان در محیطهای داخلی ساختمان استفاده کرد. اما برای فضاهای خارجی توصیه میشود حتما ار عایقهای رولی روکشدار استفاده شود. عایق رولی با روکش آلومینیوم، در برابر ضربه و شرایط جوی مقاوم است. از این عایق در ایزولهسازی مخازن، لولههای گرم و سرد، سیستمهای گرمایشی و تبرید استفاده میشود.

عایق الاستومری به دو صورت ساده و پشت چسبدار در عرضهای ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰میلیمتر و ضخامتهای ۶-۹-۱۳-۱۹-۲۵-۳۲ و۵۰ عرضه میگردد.


عایق های حرارتی الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم

در محیط های باز به دلیل مقاومت در برابر اشعه U.V عایق های حرارتی الاستومری لوله ای توسط روکش های آلومینیوم به صورت ساده یا مسلح شده با نخ فایبرگلاس با ضخامت های 130 میکرون الی 400 میکرون متناسب با نیاز مشتری روکش می شوند وجود نخ فایبرگلاس باعث استحکام بیشتر می شود وازپارگی جلوگیری می کند.


عایق الاستومری چسبدار

این عایق در دو نوع ساده و مشبک تولید میشود:ساده: نوع سادهی آن عایقی سبک است که از نظر انتقال حرارت ضریب پایینی دارد. این عایق الاستومری در مقابل جذب رطوبت و نفوذ هوا بسیار مقاوم بوده و باعث ایجاد هیچگونه حساسیتی نمیشود. این عایق به دلیل چسبی که در پشت آن وجود دارد، باعث سرعت بخشیدن در کارها شده و در مقایسه با عایقهای قدیمی، به زمان کمتری برای نصب نیاز دارد. بهتر است مطلب ویژگیهای عایق الاستومری را نیز مطالعه کنید.


مشبک: در پروژههای صنعتی و ساختمانی، به منظور سرعت بخشیدن به عملیات نصب، از عایق الاستومری رولی پشت چسبدار نخدار استفاده میکنند. در قسمت پشت این عایق لایه ای از چسب مشبک نخدار وجود دارد که پس از جدا کردن این لایه، عایق را به قست مورد نظر میچسبانیم. استفاده از این عایق علاوه بر سادگی در نصب، با صرفهجویی در هزینه، زمان و نیروی انسانی گزینهی مطلوبی به نظر میرسد.


چسب مایع

نصب عایق الاستومری به وسیله ی چسب مخصوصی که با فرمول خاص و صرفا جهت این عایق ها ساخته شده است انجام می شود و در برابر تنش های حرارتی مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و به دلیل مقاومتی که در برابر نفوذ رطوبت وبخار آب از خود نشان می دهد به عنوان یک چسبنده قوی در دما های بالا و در محیط های باز(زیر برف وباران) مورد استفاده قرار می گیرد و در قوطی های 3/2Kg،1Kg و14Kg عرضه می گردد. به شما پیشنهاد می شود که مطلب مراحل عایق کاری لوله های ساختمان و ویژگی های آنها را نیز مطالعه کنید.


درزگیر عایقی و نوار درزگیر آلومینیومی

این نوع درزگیر از جنس خود عایق می باشد و جهت پوشش محل اتصال عایق الاستومری ، با توجه به نیاز مشتری در ضخامت ها و عرض های مختلف قابل عرضه می باشد این نوارها سطوح کاملا ضد نشت ایجاد می کنند و باعث استحکام بخشیدن به عایق الاستومری می شود

نوار درزگیر آلومینیمی در دو نوع ساده ومسلح قابل عرضه می باشد که نوع مسلح آن ازجنس فایبرگلاس بوده ودارای استحکام بالاتری است و برای درزگیری کانال ها و عایق های با روکش آلومینیوم مورد استفاده قرار می گیرد. منبع: عایق الاستومری فراعایق