اگر گوشی سامسونگ شما روشن نمیشود، نکات زیر را بررسی کنید:


1- گوشی سامسونگ را شارژ کنید
شاید دلیل اصلی اینکه گوشی سامسونگ شما شارژ نمی شود از باتری باشد که دچار مشکلی مقطعی شده باشد. از این رو اولین پیشنهادی که به شما می کنیم این است که شارژر اورجینال را به گوشی متصل کنید و از زمان برقراری ارتباط میان گوشی و شارژر، 15 دقیقه صبر کنید و در این فاصله به هیچ وجه به گوشی دست نزنید. سپس اقدام به روشن کردن گوشی کنید و اگر این روش پاسخگو نبود، موارد ذیل را مطالعه کنید.


2- گوشی را به safe mode ریبوت کنید
یکی از دلایلی که باعث شده اند گوشی شما روشن نشود، وجود برنامه یا برنامه های موبایل است که با گوشی ناسازگار هستند و از فرایند طبیعی گوشی جلوگیری کرده اند و این بدین گونه است که شما وقتی گوشی را روشن می کنید لوگوی سامسونگ ظاهر می شود و سپس مجددا گوشی خاموش می شود. برای این کار شما باید گوشی را به حالت safe mode ریبوت کنید.


اما چگونه؟! برای این کار ابتدا دکمه پاور را نگه دارید تا لوگوی سامسونگ ظاهر شود و بعد از مشاهده لوگوی سامسونگ، دکمه پاور را رها کنید و هر دو کلید کاهش و افزایش صدا را نگه دارید.اینک گوشی شما به حالت safe mode تغییر یافته است و می توانید به سادگی برنامه و فایل های ناشناسی که اخیرا به گوشی شما منتقل شده اند را پاکسازی کنید. به همین سادگی.


3- ریست کردن گوشی سامسونگ از ریکاوری مود
یکی دیگر از راه هایی که به شما پیشنهاد می شود، ریست کردن کلی گوشی از محیط ریکاوری است و این در حالتی می باشد که شما اطلاعات مهمی در گوشی ندارید.

توجه : اگر با انجام کارهای بالا، موفق به رفع این مشکل نشدید طبیعتا نشان دهنده این است که گوشی شما وارد مشکلی شده است که با راه حل های بالا قابل حل و رفع نیست. به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما به نمایندگی مراجعه کنید تا تکنسین های با تجربه این مشکل را به خوبی شناسایی و برطرف کنند.


خراب شدن هارد موبایل، از دلایل روشن نشدن گوشی
خراب شدن هارد گوشی نشانه های متفاوتی دارد. اگر زمان روشن کردن گوشی با هر یک از موارد زیر روبرو شدید باید به سلامت هارد گوشی شک کنید. البته پیشنهاد می شود در صورتی که این نشانه ها را مشاهده کردید، قبل از اینکه به تعویض هارد گوشی فکر کنید، ابتدا یکبار گوشی را فلش کنید.
(فلش کردن گوشی موبایل باعث می شود تمام تغییراتی و تنظیماتی که روی گوشی اعمال کرده اید و همچنین تصاویر، پیام ها مخاطبین و فایل هایتان پاک شود)


اصلی ترین نشانه های خرابی هارد گوشی
تنها موبایل یک ویبره می زند و سپس مجدد خاموش می شود.گوشی روشن می شود، نام برند گوشی را مشاهده می کنید سپس گوشی دوباره خاموش می شود.


خراب شدن آی سی شارژ گوشی
اگر گوشیتان کاملا سالم است، هیچگاه هنگ نمی کند و به تازگی باتری گوشی را عوض کرده اید، این احتمال وجود دارد که آی سی شارژ گوشی خراب شده باشد. علائم خرابی آی سی شارژ گوشی متفاوت است اما اصلی ترین نشانه ها، ضعف در آنتن دهی و همچنین روشن نشدن گوشی موبایل است