وب سایت اصلی مرسدس بنز بخشی دارد با عنوان قطعات اصلی مرسدس بنز . کارشناسان مرسدس بنز در این بخش سعی کردهاند نگاهی کلی به قطعات اصلی شرکت خود اندازند و این قطعات را در پاراگرافهایی کوتاه توضیح دهند. به اعتقاد آنان، قطعات اصلی مرسدس بنز صرفاً برای خودروهای مرسدس بنز کاربرد دارند و میتوانند کیفیت و ایمنی رانندگی با خودروهای مرسدس بنز را افزایش دهند. در راستای همین مطلب وبسایت مرسدس بنز، ما نیز نگاهی به برخی از قطعات اصلی مرسدس بنز خواهیم داشت و توضیحاتی کوتاه در ارتباط با هر یک از آنها خواهیم داد.

قطعات اصلی مرسدس بنز

1- پد ترمز مرسدس بنزپدهای ترمز مرسدس بنز تماماً برای خودروهای مرسدس بنز طراحی شدهاند و انحصاری شرکت خودروسازی مرسدس بنز هستند. اصطکاک بهینه در این پدها موجب افزایش قدرت در ترمز، کوتاهشدن فاصلهی ترمزگیری تا توقف و کاهش احتمال ساییدگی و پارگی میشود. پد ترمز مرسدس بنز دقیقاً در راستای همان شعاری است که مرسدس بنز بارها بر آن تأکید داشته: رانندگیای بدون تصادف.

2- دیسک ترمز مرسدس بنز


بههنگام گرفتنِ ترمز، انرژی جنبشی خودرو به انرژی گرمایشی تبدیل میشود و قطعهای از خودرو که مستقیماً با این انرژی گرمایشی در ارتباط است، دیسک ترمز است. زمانی که انرژی جنبشی به گرما تبدیل میشود، دیسک ترمز دمایی حول و حوش 700 درجهی سانتیگراد را تحمل میکند؛ اما این دما هیچ تأثیر منفیای روی دیسک ترمز مرسدس بنز نخواهد گذاشت. کیفیت بالا و اصلبودن دیسک ترمز مرسدس بنز موجب میشوند که تا مدتهای بسیار بتوان بدون دغدغه از دیسکهای ترمز اصلی مرسدس بنز استفاده کرد.

3- سیستم تعلیق مرسدس بنز


سیستم تعلیق جزئی از امنیت خودرو است، اما همانطور که احتمالاً میدانید مرسدس بنز شهره است به استفاده از بهترین سیستمهای تعلیق. خود دستاندرکاران مرسدس بنز ادعا دارند که در سیستمتعلیقهای اصلیشان از بهترین متریال و بهترین فناوری استفاده کردهاند تا هم سواری راحتی را موجب شوند و هم آن ایمنی خودرو را افزایش دهند. مرسدس ادعا دارد که به سبب استفاده از پیچهای سختشده در سیستم تعلیق اصلی مرسدس بنز است که توانسته اینچنین راحتی و ایمنی را برای محصولات خود به ارمغان آوَرَد.

4- چراغهای جلوی مرسدس بنز


یکی دیگر از قطعات اصلی مرسدس بنز که در این نوشتار به معرفی آن میپردازیم چراغ جلوی مرسدس بنز است. چراغهای جلوی مرسدس بنز با استفاده از متریال با کیفیت تهیه و روانهی بازار میشوند. به عنوان مثال، مرسدس بنز برای چراغهای هالوژن از لامپهای H7 با تکنولوژی لانگ لایف یا عمر طولانی استفاده کردهاست. بنا بر ادعای خود مرسدس بنز، لامپهای H7 مرسدس بنز که از تکنولوژی عمر طولانی بهره بردهاند، تقریباً دو برابر لامپهای H7 معمولی عمر میکنند.

5- روغن مرسدس بنز


روغن یکی دیگر از قطعات اصلی مرسدس بنز است که وبسایت مرسدس بنز به تمجید از آن پرداخته است. در آن صفحه نوشته شده که روغن اصلی مرسدس بنز مانع از جمعشدن خاک در موتور مرسدس بنز میشود. روغن مرسدس بنز چون از ظرفیت تصفیهکنندگی زیادی برخوردار است میتواند به صورتی قابل اعتماد و ضمانتی، آلودگیها را از گردش روغن بزداید، عملکردی بهتر برای خودروی مرسدس بنز رقم بزند و مانع از بروز آسیب به موتور خودرو شود.

6- روغن موتور مرسدس بنز


روغن موتور اصلی مرسدس بنز یا روغن موتور جنیون مرسدس بنز دقیقاً مخصوص موتور خودروهای مرسدس بنز ساخته شده. استفاده از روغن موتور اصلی مرسدس بنز موجب روانشدن کار موتور شده و عملکرد موتور را بهینه میکند. ضمناً بر طبق ادعای مرسدس بنز، این روغن موجب کاهش ورود آلایندگی به هوا و در نتیجه کمک به بهبود وضعیت محیط زیست میشود.

7- کابین مرسدس بنز


های داخلی مرسدس بنز اولین هایی هستند که توسط بنیاد مرکزی تحقیقات آلرژی اروپا تأییدیه دریافت کردهاند. این ها به واسطهی داشتن نانوفایبر با مبارزه با ذرات و گردههای هوا موجب حفظ سلامت بدن راننده میشوند.

تست بیشتر جهت ایمنی بیشتر

مرسدس بنز ادعا دارد که جهت افزایش ایمنی، هیچ سازشی با قطعات تولیدی خود ندارد و بارها و بارها آنها را در شرایط واقعی رانندگی تست کرده و پس از تأیید حتمی و قطعی آنها، روانهی بازارشان میکند. دستاندرکاران مرسدس تأکید ویژهای دارند بر ظرفیت، عمر و کیفیت هر یک از قطعات اصلی مرسدس بنز و در همین راستا است که سعی بر تولید و عرضهی محصولات بسیار با کیفیت و با طول عمر بالا دارند.

قطعات اصلی مرسدس بنز در برابر قطعات تقلبی

متأسفانه در حال حاضر قطعات تقلبی زیادی در سطح بازار وجود دارند؛ قطعاتی که چنان مشابه با قطعات اصلی تولید میشوند که حتی برخی کارشناسان نیز نمیتوانند در همان نگاه نخست، اصلینبودن این قطعات را تشخیص دهند. عمدهی کسانی که در کار تولید قطعات فیک یا تقلبی مرسدس بنز هستند، تمرکزشان روی عرضهی برفپاککن شیشهجلو، لنت ترمز، سیستم تعلیق و ها است و متأسفانه با این کارشان نه تنها موجب زیان مالی صاحبان خودروهای مرسدس بنز میشوند بلکه حتی جان آنها را نیز به خطر میاندازند. به عنوان مثال، لنت ترمز تقلبی میتواند تا 15 متر فاصلهی گرفتن ترمز تا توقف کامل را افزایش دهد و این امر – چنانکه مشخص است – موجب افزایش خطر تصادف خواهد شد.
خلاصه آن که به هیچ وجه نباید هیچیک از مالکان خودروهای مرسدس بنز راضی به استفاده از قطعات و لوازم یدکی تقلبی بر روی خودروی خود شوند. افزون بر این حتی نباید لوازمی که اندکی در مورد اصلبودن آنها شک وجود دارد نیز بر روی خودرو استفاده شوند؛ انسان هیچ زمان روی ایمنی و سلامت خود قمار نمیکند. باید با اطمینان کامل از اصلبودن قطعات نسبت به خرید آنها اقدام کرد.

فروشگاه بی بی شاپ؛ مکانی مناسب جهت خرید قطعات اصلی مرسدس بنز

برای خرید قطعات اصلی مرسدس بنز – در عین وجود تحریمها – یک راه خوب پیش روی شما مالکان خودروهای مرسدس بنز است: خرید از فروشگاه بی بی شاپ.
بی بی شاپ سالهاست که در کار عرضه و پخش قطعات مرسدس بنز و بی ام و در ایران است و میتوانید با خیالی آسوده نسبت به خرید قطعات اصلی مرسدس بنز از طریق آن اقدام کنید. پیش از آن که خریدتان را انجام دهید، میتوانید از طریق تماس با شمارههای موجود در پایین صفحه با کارشناسان بی بی شاپ ارتباط قرار کنید تا توضیحات لازم در ارتباط با اصلبودن قطعات مرسدس بنز خدمت شما ارائه شود.