TSMC برای بزرگترین مشتری خود سونی، در ژاپن کارخانه تولید صنایع نیمه هادی می سازد

1
۱۷,۸۴۴

ظاهرا TSMC (شرکت تولید کننده صنایع نیمه هادی تایوان) در حال بررسی ساخت اولین کارخانه تولید تراشه در ژاپن است. این خبر در حالی منتشر می شود که توکیو از شرکت ها می خواهد تولید تراشه های نیمه هادی خود را در داخل کشور گسترش دهند.

بر اساس گزارش NikkeiAsia ، بزرگترین سازنده قراردادی تراشه در جهان ، که همچنین یکی از تامین کنندگان اصلی غول فناوری ژاپنی سونی است ، در حال حاضر در حال بررسی ساخت یک کارخانه در استان کوماموتو است. در حال حاضر ، این شرکت در حال ارزیابی طرح ساخت سایت در غرب ژاپن است که طبق منابع نزدیک به موضوع در دسترس است. همچنین قابل ذکر است ، موقعیت سایت همچنین از نظر استراتژیکی این شرکت را به یکی از کارخانه های سونی نزدیک می کند.

TSMC برای بزرگترین مشتری خود سونی، در ژاپن کارخانه تولید صنایع نیمه هادی می سازد

به عبارت دیگر ، مورد دوم ممکن است برای پاسخگویی به تقاضای زیاد سنسورهای تصویر ، میکروکنترلر های خودرو و تراشه های دیگر مورد نیاز شرکت سونی تولید شده باشد. یکی از منابع اظهار داشت که “TSMC در حال بررسی پیشنهاد دولت ژاپن برای ساخت یک کارخانه تولید تراشه پیشرفته در ژاپن است ، اگرچه این قرارداد هنوز به طور کامل منعقد نشده و موضوع نهایی نشده است.” قابل ذکر است که این کارخانه اولین سایت تولید تراشه TSMC در ژاپن را در اختیار دارد و شرکت های منطقه 4.7 درصد درآمد خود را در سال 2020 به خود اختصاص داده اند.

علاوه بر این ، این امر همچنین یک تغییر عمده در استراتژی این شرکت است که فقط حفظ تولید در کشور خود تایوان است. به همین ترتیب ، TSMC همچنین در حال ساخت یک کارخانه تراشه پیشرفته در ایالات متحده به دلیل فشار واشنگتن است که از شرکت ها نیز خواسته است تا مانند توکیو امکانات ساخت تراشه های نیمه هادی را در منطقه ایجاد کنند. منبع دیگری نیز می گوید: “یکی از دلایل اصلی TSMC برای انتخاب این مکان این است که مشتری بزرگ ژاپنی آن سونی در آنجا کارخانه دارد.”

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here