اکسپریا XZ Premium اولین اسمارت فون سونی است که به روزرسانی اندروید 8.0 را در روزهای گذشته دریافت کرده است. البته اکسپریا XZ Premium اولین اسمارت فون سونی با این نسخه نیست و اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ1 Compact پیش از این با نسخه پیش فرض اندروید 8.0 معرفی و عرضه شده بودند.

به روزرسانی اندروید 8.0 برای اکسپریا XZ Premium در کنار تمام قابلیت های ذاتی خود، یک مشکل بسیار مهم را به صورت کامل حل کرده است. مشکل انحنای تصاویر که در اکسپریا XZ1 نیز گزارش شده بود حالا با آخرین آپدیت نرم افزاری در اکسپریا XZ Premium از بین رفته است. با این حال کاربران حالا گزارش میدهند که اکسپریا XZ Premium با آخرین آپدیت خود با یک مشکل جدید رو به رو شده است.

گزارش های کاربران حاکی از آن است که فوکوس لیزری اکسپریا XZ Premium با آخرین آپدیت نرم افزاری از کار افتاده است. این مورد در سرویس منوی اکسپریا XZ Premium با شماره گیری عدد *#*#7378423#*#* و مراجعه به زیر مجموعه Service tests در قسمت ToF sensor قابل مشاهده است. در حالت عادی از این بخش به کمک فوکوس لیزری فاصله گوشی شما با جسم خارجی به صورت دقیق قابل تشخیص است که بعد از آپدیت اندروید 8.0، این سنسور از کار افتاده و در تمامی حالات عدد 1- را نمایش میدهد.

مشکل اکسپریا XZ Premium در آخرین آپدیت خود تنها به فوکوس لیزری محدود نشده و سنسور تشخیص نور محیط نیز عملکرد خود را از دست داده است. سونی این مشکل را با ارسال یک بیانیه پذیرفته و اعلام کرده که به زودی با یک آپدیت نرم افزاری نسبت به رفع آن اقدام خواهد کرد. از کار افتادن سنسورهای مذکور یک مشکل ساده نرم افزاری است که فقط در نسخه دو سیم اکسپریا XZ Premium گزارش شده و به زودی نیز حل خواهد شد.

منبع: