در مقایسه با اکسپریا XZ، پنج دلیل برای اینکه اکسپریا XZ1 را نخریم!!!

94
۱۵,۲۷۰


اکسپریا XZ1 آخرین پرچمدار سونی است که هفته گذشته وارد بازار ایران شد. ورود اکسپریا XZ1 در مرحله اول با قیمت حدود 2.5 میلیون تومان همراه بود که البته در کنار آن یک کارت هدیه 200 هزار تومانی نیز به خریداران تقدیم شد. با احتساب کارت هدیه نقدی این دستگاه، قیمت تمام شده برای خریداران حدود 2.3 میلیون تومان است، اما سوالی که اینجا مطرح میشود، این است که آیا اکسپریا XZ1 با این قیمت در مقایسه با رقبای هم خانواده خود ارزش خریدن دارد؟

پیش از این اکسپریا XZ1 را با اکسپریا XZ Premium مقایسه کردیم و دیدیم که کاربران تمایل بیشتری به انتخاب اکسپریا XZ Premium به جای اکسپریا XZ1 دارند. با وجود اینکه اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ Premium تقریباً هم قیمت با هم هستند، اما از دو کلاس کاملاً متفاوت در بازار حضور دارند.

اکسپریا XZ1 به نوعی جایگزین اکسپریا XZ شده که سال گذشته در چنین روزهایی وارد بازار ایران شده بود. حالا با گذشت یک سال، قیمت اکسپریا XZ به حدود 1.6 میلیون تومان رسیده و اکسپریا XZ1 با احتساب کارت هدیه نقدی، حدود 600 هزار تومان گرانتر از اکسپریا XZ است. مطمئناً این اختلاف قیمت و تفاوت های موجود بین این دو دستگاه، بسیاری از کاربران را برای انتخاب عاقلانه دچار سردرگمی میکند. اینکه با توجه به شرایط کنونی بازار، اکسپریا XZ را انتخاب کنند یا با پرداخت 600 هزار تومان بیشتر، اکسپریا XZ1 را برگزینند.

ما برای راهنمایی شما عزیزان، در یک مقاله دو بخشی به دلایل انتخاب یا عدم انتخاب اکسپریا XZ1 در مقایسه با اکسپریا XZ خواهیم پرداخت. در بخش اول 5 دلیل برای اینکه اکسپریا XZ1 را نخریم با هم میخوانیم. در این مطلب دلایلی که این اختلاف قیمت را نمیتواند توجیه کند مرور میکنیم و در بخش دوم که در آینده از سایت تخصصی اکسپریا خواهید خواند، به دلایلی که این اختلاف قیمت را توجیه میکند میپردازیم.


1- طراحی تکراری
سال 2017 سال گذر به نسل جدید طراحی ها بود. بسیاری از کمپانی های فعال در حوزه گوشی های هوشمند، امسال پرچمداران خود را با تغییرات فراوان از نظر ظاهری همراه کردند. سامسونگ، ال جی و حتی اپل که معمولاً رابطه خوبی با احترام به سلیقه کاربران ندارند، به سلیقه کاربران توجه کرده و به سراغ ساخت گوشی های هوشمند بدون حاشیه رفتند.

اکسپریا XZ1 هر چند که از نظر ظاهری تفاوت هایی با اکسپریا XZ دارد، اما همچنان از همان زبان طراحی بهره میبرد. اکسپریا XZ1 به جز بدنه یک پارچه که در مقایسه با اکسپریا XZ یک حرکت رو به جلو محسوب میشود، تفاوت چندانی با نسل قبل ندارد. شاید سخت باشد، هنگامی که یک اکسپریا XZ1 را، به خصوص از جلو مشاهده میکنید، تفاوت آن را با اکسپریا XZ تشخیص دهید! پس اگر به طراحی گوشی های هوشمند و ظاهر آنها اهمیت میدهید، نیازی به پرداخت ما به التفاوت قیمت اکسپریا XZ1 نیست، اکسپریا XZ و حتی نسل های قبل از آن هم میتواند شما را راضی نگاه دارد!


2- قابلیت های نرم افزاری مشابه
اکسپریا XZ1 یک سال دیرتر از اکسپریا XZ وارد بازار شده است. سونی در طول این یک سال، فرصت آن را داشته که با روش های مختلف، مثل طرح بتا و یا مفهومی، قابلیت های نرم افزاری جدید را مورد آزمایش قرار دهد. با این حال اکسپریا XZ1 قابلیت شاخص و مهمی ندارد که ما را وادار به خرید کند.

بدون تردید مهمترین قابلیتی که سونی در اکسپریا XZ1 به آن تاکید دارد، همان 3D Creator است که بدست آوردن آن چندان پیچیده هم نیست. یک برنامه ساده که به راحتی کاربران اکسپریا XZ با نصب آن میتوانند از آن بهره ببرند. قابلیت های دیگری که اکسپریا XZ1 دارد، شاید با به روزرسانی اندروید 8.0 به اکسپریا XZ نیز وارد گردد. پس اگر قابلیت های نرم افزاری را ملاک قرار میدهیم، متاسفانه باید اقرار کنیم که اکسپریا XZ1 برتری قاطعی در این زمینه نسبت به اکسپریا XZ از خود نشان نمیدهد.


3- دوربین!
این بخش، یعنی دوربین هم در این مقاله به عنوان دلیل عدم خرید اکسپریا XZ1 و هم در مقاله بعدی به عنوان دلیل خرید اکسپریا XZ1 جای داده شده است. چرا که در بخش دوربین اکسپریا XZ1 در چند زمینه برتری مطلق در مقایسه با اکسپریا XZ دارد، اما در برخی زمینه ها، همچنان نواقضی که انتظار رفع آن را داشتیم باقی مانده است.

سال 2017، همان سالی است که سونی دو سال قبل، پیش بینی فراگیر شدن دوربین های دوگانه را کرده بود. با این حال سونی که خود پیش بینی این اتفاق را کرده بود، هنوز به این سمت کوچ نکرده تا در مقایسه با رقبای موجود یک پله عقب تر باشد!

اکسپریا XZ1 با وجود به کارگیری از سنسور دوربین جدید، اما در دنیایی قرار دارد که اکسپریا XZ نیز قرار داشت. سونی بدون تردید روزی به سراغ دوربین دوگانه خواهد رفت، اما به نظر زمانی این اقدام را انجام میدهد که این ویژگی دیگر جذابیتی نخواهد داشت. اکسپریا XZ1 در بخش دوربین، فقط یک بهبود ساده نسبت به اکسپریا XZ به حساب می آید. نه یک انقلاب بزرگ! کاری که امروز رقبای موجود کم و بیش در حال تجربه آن هستند.


4- افت قیمت پیش رو
با گذشت یک سال از ورود اکسپریا XZ به بازار، قیمت این تلفن هوشمند تقریباً به ثبات رسیده است. البته ما انتظار افت قیمت اکسپریا XZ را در ماه های آتی داریم، اما در مقایسه با اکسپریا XZ1 که به تازگی وارد بازار شده، قطعاً افت قیمت بسیار کمتری خواهد بود. شکی نیست که قیمت اکسپریا XZ1 در هفته های آتی به شدت کاهش پیدا میکند. پس اگر اقتصادی فکر میکنید، خرید اکسپریا XZ1 در این برهه زمانی چندان توجیه ندارد. یا صبر کنید یا اکسپریا XZ را انتخاب کنید.


5- باتری
اکسپریا XZ1 در مقایسه با تمام پرچمداران چند سال اخیر سونی، کمترین ظرفیت باتری را دارد. باتری 2700 میلی آمپری این دستگاه به نظر بسیار کم است، اما در تست های به عمل آمده از مراجع مختلف مثل Gsmarena، اکسپریا XZ1 از نظر دوام باتری عملکرد قابل قبولی داشته است. پس چرا ما باتری را به عنوان دلیل بر عدم خرید اکسپریا XZ1 انتخاب میکنیم؟

عملکرد قابل قبول باتری در اکسپریا XZ1 بیشتر از آنکه حاصل دسترنج سونی باشد، به عملکرد ذاتی اندروید 8.0 برمیگردد. چه بسا که اکسپریا XZ نیز با دریافت به روزرسانی اندروید 8.0 رشد فوق العاده ای از نظر کاهش مصرف باتری داشته باشد. پس اکسپریا XZ1 با وجود عملکرد بهتر در تست های به عمل آمده، از نظر باتری نمیتواند انتخاب بهتری نسبت به اکسپریا XZ باشد. در ضمن این نکته را هم باید پیش بینی کنیم که آپدیت های آینده و نسخه های بعدی قابل پیش بینی نیستند. چه بسا که نسخه بعد از اندروید 8.0، از نظر مصرف باتری عملکرد ضعیفی داشته باشد. همان اتفاقی که در اندروید لالی پاپ نسبت به کیت کت رخ داد و مصرف ذاتی باتری بیشتر شد. آنجاست که ظرفیت کم باتری در اکسپریا XZ1 بیش از همیشه خود را نشان میدهد. پس اگر باتری برای شما مهم است، حداقل چیزی که میتوانیم بگوییم این است که اکسپریا XZ1 و اکسپریا XZ تفاوت چندانی با هم نخواهند داشت.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

94 دیدگاه ها

 1. من عذر میخام هادی جان قسمت دوربین نوشتی تو مقاله بعدی نقاط مثبتشو میگیم من ندیدم من کسیم که عاشق سونیم انتقادم میکنم از سونی و خودمم هرکی انتقادی کرد میپذریم اگه منطقی باشه به هر حال من عذرمیخام

  پاسخ

  Mortazavi گفته:
  ۰۸ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۰۳:۴۵

  جناب معراجی چرا کامنت های انتقادی رو تأیید نمی کنید؟
  مگه حرف بدی زدم میگم بجای این پست های صدمن یه غاز چندتا بررسی و مقایسه بزارید

  پاسخ

 2. گوشیم زد وان کامپکت بود بعد از سه سال و نیم باتریش مشکل پیدا کرد و تصمیم گرفتم گوشی جدید بخرم دیروز xz1 رو خریدم و از خریدم به شدت راضی هستم . فقط تنها مشکلم سایز گوشی هست که عادت نکردم چون یک اینچ از گوشی قبلیم بزرگتره اما در مجموع عالیه .

  پاسخ

 3. بنده از همه برند ها داشتم
  چه ios چه اندروید در ابدیت های بعدی تا حال ندیم عمرباتری به طرز چشمگیری افزایش پیدا کنه …
  ما هرچی ابدیت کردیم عمر باتر یا همون بود یا افتضاح تر شده …
  یکی از نقاط قوت XZ1 اندروید پیش فرض ۸ هست چیپ ۱۰ نانومتری +اندروید ۸ پیش فرض + بهینه‌سازی نرم افزاری و سخت افزاری سونی رو باتری باعث بهبود عمر باتری این گوشی نسبت به پرچمدار های قبلی سونی شده
  عمر باتری فوق‌العاده XZ1 کامپکت حرفم ثابت میکنه

  ….
  مگه میشه هنوز اندروید ۸ برای XZ منتشر نشده دم از پیشرفت عمر باتری زد ؟؟؟؟؟
  ….
  بهینه ترین اندروید ۸ روی XZ1 هست گوگل در انتشار اندروید ۸ برای گوشی های نکسوس و پیکسلش نشون داده اندروید ۸ پر از ایراد هست
  خیلی ها از ابدیت پشیمون شدن

  ….
  یادتون میاد تو اندروید ۷ چه مشکلات متعددی برای سری Z5 پیش اومد بعضی از دوستان دیدم دانگرد کردن به نسخه قبلی ….
  .
  .
  .
  .
  .
  دوستان گلم
  هیچوقت سطحی به این موضوع نگاه نکنید مقایسه XZ با XZ1 اشتباه محض هست
  اون های که عشق صدا هستند فقط کافی یه بار تو عمر تون ایرفون EX750 AP به XZ1 وصل کنید
  سورس صدا XZ1 خروجی فوق‌العاده و پر حجم و باکیفیتی داره که هرکس نیم ساعت با ولوم بالا مداوم گوش کنه واقعا دیگه کر میشید
  یک ماه دیگه صبر کنید ولی XZ1 بخرید
  ارزشش داره

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۴:۱۳

  عالی گفتی برادر دمت گرم

  پاسخ

 4. بعد از z5p هیچ گوشی جدید سونی جذابیت خاصی برا خرید ندارن.فقط باید منتظر گوشی های سال ۲۰۱۸ باشیم که امیدوارم واقعا در طراحی متفاوت باشن.

  پاسخ

 5. اقا می خوام گوشی دور و بر ۱٫۵ بخریم بنظرتون چی بخرم ؟

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۴:۱۲

  صد بزار xz

  پاسخ

  Bahmanamraei3 گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۶:۵۳

  نزدیک گوشی سونی خصوصا xz نشو پشیمون میشی

  پاسخ

  Mohammadsoley گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۷:۳۹

  دویست بزار اس۷

  پاسخ

 6. دمتون گرم که تعصبی بودن رو کنار گذاشتید و واقعیت رو نوشتید
  سه چهار بار تیتر خبرو خوندم تا مطمئن شدم
  هی فک میکردم نوشتید ۵دلیل برای اینکه xz1 بخرید!!!

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۰:۰۹

  باید یه مقاله هم ترتیب بدن ۴یا۵ دلیل برای این که اکسپریا ایکس زد پرمیوم رو نخرید
  واقعا میشه دلیلاشو گفت
  ۱٫حاشیه بیشتر
  ۲٫افت دوربین
  ۳٫باتری نسبت به قبل برابر
  ۴٫افت قیمت پیشرو
  ۵٫٫٫
  اینا خودتم میدونی یه سری دلایل چرتن که گفته شده

  پاسخ

 7. واقعا مقاله ی مزخفی بود از ۵ هع دلیل سه تاش قانع کننده بود دوتای دیگه الکی بودن یکیش باتری بود یکی هم دوربین راستی اگه خیلی راست میگین پردازنده شو هم مقایسه میکردین که چقد سریع تر کوچیک تر و کممصرف تر از Xperia XZ شده و صفحه نمایش HDR اینا کمه نتایج تست باتری XPERIA XZ اومده ۷۲ ساعت Note 8 76 ساعت و Xperia XZ 1 عین مرد ظاهر شده و ۸۲ ساعت شده

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۰:۱۱

  همینو بگو ظاهرا جناب معراحی خودش پرمیوم خریده که این چیزارو به این گوشی ربط میده که واقعا ادم خندش میگیره از بعضی از چیزایی که نوشته شده

  پاسخ

 8. بنظرم کشکی ترین مقاله اکسپرین بود
  آخه Xz با فریم پلاستیکی بی کیفیت و دوربین پر نویز و رم خنده دار ۳ خودش احمقانه ترین انتخاب هست بعد شما Xz1 رو که همه سایت ها از کیفیت صفحه اسپیکر و مخصوصاً دوربینش شگفت زده شدن با بدترین پرچمدار تاریخ سونی یعنی Xz مقایسه می کنید؟
  بنظرم Xz حتی در مقایسه با X هم چیزی نداره چه برسه به Xz1

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۰:۱۷

  خخخخ ای گفتی دمت گرم

  پاسخ

  Bahmanamraei3 گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۳:۰۶

  پس چطوره اون موقعی که xz معرفی شده بود به به و چه چه میزدید. چه پرچمداری. حالا شده مزخرف ترین پرچمدار سونی. واقعا که همه حرفاتون مزخرفه. همه گوشیای سونیم چرت

  پاسخ

  nima.d6502 گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۹:۵۰

  Xz نسبت به xz1 پایین تر هستش
  نه نسبت به همرده های خودش
  لطفا مزخرف نگو

  پاسخ

  Mortazavi گفته:
  ۰۸ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۰۳:۴۱

  مزخرف تویی که چیزی از ادب نمیدونی
  من از اولش بخاطر سنسور قدیمی و رم۳ و مخصوصاً فریم پلاستیکی منتقد Xz بودم و X خریدم
  الانم Xz1 بهترین گوشی دنیاست وگرنه انقد نمیسوختی بیایی اینجا ازش بدی بگی، داداش بدت میاد چرا میایی سایت سونی

  پاسخ

 9. دم این سایت گرم که تعصب گذاشته کنار و واقعیتو میگه. در جواب اون هایی که میگن سایت خریده شده!!!!! خودتون خندتون نمیگیره از حرفتون؟؟؟ اینقدر نخود مغزین؟؟؟

  پاسخ

  Ali ti گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۰۵:۴۳

  این حرفو من ۱۰ بار زدم ک خریده شده!ولی اگه مغز شما گنجایشش از نخود بیشتره پس بایدمتوجه میشدی ک دارم شوخی میکنم و استیکر خنده و داخل پرانتز «شوخی» میزارم!ظاهرا ب این هم که فکرکردی چاقو دسته خودشو میبُره بایدخندید ک سایت تخصصی سونی بیاد مثل سایت های معلوم الحال چاپلوسی و تبلیغ سامسونگ رو بکنه. ضمن اینکه این حرف رو حضوری هم ب اقای معراجی گفتم و حتی ۳ چهار روز بعدش هم ۲باره وقتی جاش بود ب نوعی این حرفو تکرار کردم توی سایت!خوبه ک آدم ۲پهلو نباشه رفتارش و بخاطر سایتی ک کلا۵شش نفر عضوش هستن جا نماز آب نکشه،اونم احتمالا بخاطراینکه از رَنکِش عقب نمونه!فقط کمین زدی ک از سونی انتقادبشه و بیای جولان بدی!اگه هم ک تعریف باشه کمتر پیدات میشه!باشی هم مثل روشن فکرها میگی تا با چشام نبینم نمیشه نظر داد!یعنی فقط انتقادهارو با جانو دل قبول داری ولی تعریف رو ب اما و اگر و شاید میکشونی!بماند ک توی سایت مورد علاقت اگه صدتا خبرِ منفی هم از برند مورد علاقت کاربشه باز همه رو رد میکنی!۱ مقدار تعادل و انصاف هم خوبه.همه انتقاد داریم ب سونی ولی شما انگار ک تافته جدا بافته ای!!!درکل عذر میخوام،حرفت درست نبود ک بگی…

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۰۸:۳۲

  تو یکی ساکت که به تو هیچ ربطی نداره برو تو ترنجی حرف بزن

  پاسخ

  nima.d6502 گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۰۹:۰۵

  تو منطق امثال شماها سامسونگ و اپل رو خوب جلوه بدن و سونی رو بد یعنی ادمای متعصبی نیستن هه جالبه 😀

  پاسخ

  Bahmanamraei3 گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۳:۱۰

  پیمان جان درود. خوشم میاد هرکی در مورد سونی انتقاد میکنه نمیتونن حقیقت تلخ رو به خودشون بقبولونن میگن طرفدار سامسونگه! بمیرم واسه این افراد

  پاسخ

  Bahmanamraei3 گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۳:۱۴

  حالا طبق روال گذشتشون میخوان بگن اقای معراجی طرفدار سامسونگه که واقعا دیگه جاش نیست این حرفو بزنن وگرنه میزدن. واقعا خجالت خوب چیزیه که کورکورانه برند مورد علاقه سونی رو با حرفای چند تا آدم متعصب بیشتر تو باتلاق فرو ببرین

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۴:۲۳

  اخه ادم عاقل چرا خودتو زدی به کوری ایکس زد وان خیلی برتر از ایکس زد هس این حرفایی که اینجا گذاشتن کذبه محضه باتری تو ۸ میشه عین ایکس زد وان چطور با قاطعیت میگه درثانی پردازنده ۸۳۵ بهینه تر و کم مصرفتر از ۸۲۰ هستش اینو دگ هر کسی میدونه چطور میگن میشه عین xz1 نمیدونم
  بدنه بهتر یا رم بالاتر یا ۹۶۰ فریم یا ۳d یا اسنپ ۸۳۵ یا اسپیکرای بهتر یا صفحه نمایش عالی تر یا دوربین کاملا بهتر یا باتری بهتر و…اینا همه برتریای xz1 هس حالا من هدف مدیران سایتو نمیدونم ولی برا ما بد باشه برا شما خوبه هر چیزی که علیه سونی باشه همون ترنجی کمانی یه مطلب گذاشت علیه سامسونگ همتون قیچیش کردید

  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۵:۱۷

  از دیروز تا حالا ۱۰۰ تا کامنت گذاشتین هر چی خواستین ما به گفتین
  یه بار مطلب رو کامل بخونین
  من گفتم XZ بهتر از XZ1 هست؟
  گفتیم این مقاله دو قسمتیه. یه قسمت دلایل نخریدن. یک قسمت دلایل خریدن.
  صبر کنین قسمت دوم رو هم بخونین اگر قانع نشدین هر چی خواستین بگین.

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۴:۱۷

  همین پیمان جون شما تشریف ببر ترنجی ببین صحبتای منطقیشو

  پاسخ

 10. متاسفم برای نگارنده این مقاله.این سایت دیگه کم کار شده. حالا بعد نود وبوقی که پست گذاشته. از پشت خنجر زده.حالا خوبه این گوشی مثل نوت ۷ اتیش نگرفته. یا مثل محصولات الجی عیب و ایراد نداره.خودتون که این کار و بکنید وای به حال سایت زومیت

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۰:۱۲

  کاملا موافقم این مقاله خنده دار و جذب توهین به شعور خریدارای این گوشیه

  پاسخ

 11. لطف کنید از ژاپن دیسپلی(JDI) هم یه خبر جدید یا مصاحبه تهیه کنید.من پرسیدم انگار یه خبرایی هست واسه استفاده ی SONY توی طراحیه جدیدش از این صفحه نمایشی که داره روش کار میکنه .SONY بخواد یه کاری انجام بده ایده آل ترینش رو انجام میده.صفحه نمایش پلی سلیکون هم که داره روش کار میکنه ذاتن کم حاشیه هست.احتمال داره ازش استفاده کنه.
  با تشکر از زحماتتون

  پاسخ

 12. کره جنوبی
  مشکلی که برای صفحه نمایش ال جی پیش اومده رو باید یه پیشرفت دونست براش.چون داره کم کم خودشو بالا میکشه و تلاش میکنه فعلا دیگه برد نسوزونه
  آخه کیه که برای خرید کالای الکترونیک و صنعتی سراغ کشورهایی غیر از کشورهای صنعتی میره.
  هر چیزی که برق واردش میشه فقط: made in JAPAN

  پاسخ

 13. سلام
  دوستانی که علاقه دارن با سوایپ کردن به سمت بالا وارد منوی برنامه ها بشن بتا لانچر جدید سونی رو دانلود کنن تا این قابلیت به گوشی شون افزوده به البته باید خودت و فعال بکنید.

  پاسخ

 14. اصلا انتخاب چرا بین این دوتا باشه ؟
  این همه گوشی خوب
  گلکسی s8 , نوت هشت ، ایفون ۷ ، ۸ ، ۱۰
  الجی v30 , و …..

  پاسخ

  nima.d6502 گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۰۹:۰۶

  V30 برازنده امثال شماهاس :-))

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۰:۱۵

  والا ایفون هفت و هشت نیم متر حاشیه دارن کسی حرفی از طراحیشون نمیزنه ۶٫۷٫۸ کپ هم سونی که تغییر داده نسبت به سری زد میگن فلانه فیثاره ضمنا من و امثال من گنج پیدا نکردیم بدیم به گوشی که به خیچ دردی نمیخوره و کل امکاناتشم سالها تو اندروید بوده

  پاسخ

 15. دوستان دست از تعصب بردارید
  کار شما مثل این میمونه که یک فردی که براتون عزیزه داره میره ته دره بعد شما به جای اینکه متوجهش کنین، تشویقش کنین و بگین آفرین برو که داری درست میری….
  بابا تعصب هم حدی داره، چشماتون رو باز کنید
  سونی موبایل رو یه عده آدم نا بلد دارن نابود میکنن
  نمیدونم قراره چی بشه که ببینین؟!
  سال ۲۰۱۵ سونی نزدیگ ۵۰ تا ۶۰ ملیون گوشی میفروخت اما الان نزدیک ۱۵ تا ۱۸ ملیون
  چون داشت ضرر میداد و مجبور به تولید کم شد تا ضرر نکنه و با محدود کردن بازار به یه سود کم رسید یعنی یه جورایی کج دار و مریز…
  این شرایط اصلا واسه سونی با اون همه عظمتش مناسب نیست، واقعا سونی به یه بازگشت خوب نیاز داره
  به امید اون روز…

  پاسخ

 16. واقعا نمیدونم چی بگم!!!!!!!!!
  الان حدودا ۲ هفته ای میشه ک رویکرد سایت عوض شده…!!! آدم یه فکرایی میاد توی ذهنش میگه نکنه این سایتم خریدن اپل و سامسونگ یا………
  واقعا متاسفم ایفون از ایفون ۶ تا الان ک ایفون ۸ هست تقریبا هیچ تغییر محسوسی نداشته جز تغییر اعدادی سرعت پردازنده ک اونم توی عمل اصلا محسوس نیست، حتی رم و صفحه نمایش همونه و دوربین هم همونه تقریبا در عمل ولی بازم طرفدارای خودشو داره و فروش میکنه ولی شما این همه تغییرات توی ۱ سال رو نمیبینید در حالیکه اپل ۴ نسل یا ۴ ساله هیچ تغییر محسوسی نکرده بجز ایفون ۱۰،
  اسنبدراگون ۸۳۵ با ۸۲۰ خیلی فرق داره و رم ۴ گیگ و ۴ گیگ، و سنسور جدید و قابلیت ۹۶۰ فریم و……… واقعا نمیدونم چه انتظاری دارید در ازای این همه تغییرات فقط ۶۰۰ تومن بیشتر قیمت داره تازه در اینده فرق این دوتا بیشتر میشن xz نهایتش تا اندروید ۸.۱ اپدیت میشه ولی xz1 تا ۱۰ راه داره

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۰۸:۳۵

  همه این مقاله سرتاسر جفنگیاته مشخص نیس مدیرای این سایت چشون شده

  پاسخ

 17. درود. ممنون نوشته ی خیلی خوبی بود.با این که این گوشی خیلی عالی و فوق العادست اما چنتا نکته هم داره که ادمو سرد می کنه و ممنون که شما گفتید . من ۱ ماه منتظر معرفی این گوشی بودم چون گوشی نداشتم و دلم می خواست این گوشی رو بخرم اما واقعا اون جور که باید به دلم نچسبیدو مجبورم از یه برند دیگه بخرم ( بر خلاف میل باطنیم و می خوام اپل بگیرم، چون به نظرم سونی هیچ رقیب دیگه ای جز اپل نمی تونه داشته باشه و بقیه برند ها اصلا در سطح سونی نیستن) . بالاخره ما همه طرفدار سونی هستیم. دوست داریم سونی یه محصول بی نقص ارائه کنه. باید صدامون شنیده بشه. به امید پیشرفت روز به روز و موفقیت بزرگ سونی . روزی که جای اپل و سامسونگ رو بگیره . امیدوارم …

  پاسخ

  triluminos گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۲۰:۰۱

  یا احتمالا Google Pixel 2 . منتظر معرفی ام

  پاسخ

 18. یکم زیادی اغراق کردین واقعا!
  دوربین XZ1 نسبت به XZ خیلی بهتره و اصلا تفاوت جزیی نیست!
  عکس های XZ در روز هم نویز داره دیگه توی شب که واقعا جالب نیست! اما XZ1 در شب هم میشه گفت نویز خاصی نداره!
  از هر لحاظ چه کنتراست عکس ها چه ثبت جزییات و موارد دیگه کاملا برتر هست XZ1
  موارد دیگه ای مثل سرعت بیشتر عکسبرداری، خراب نشدن کناره عکس ها و تشخیص حرکت و عکسبرداری قبل از فشردن دکمه شاتر رو هم داره که موارد مهمی هستن
  یا حتی عکس‌برداری متوالی ۱۰ فریم در ثانیه با مگاپیکسل اصلی دوربین

  باتریش هم اصلا معلوم نیست که XZ آپدیت بعدی باتریش بهتر بشه و حتی شرکت ها در بهینه کردن یکم کم کاری میکنن تا کاربر ها گوشی جدید بخرن! در ضمن چیپ ست ۸۳۵ خیلی کم مصرف تر از ۸۲۰ هست و یکی از دلایل باتری خوبش چیپ ست کم مصرف تر هست

  در آخر افت قیمت هم اصلا مورد منطقی نیست!قیمت XZ در سال بعد هم تقریبا هم قیمت الان Z5 باید بشه یعنی حدود ۱۱۰۰-۱۱۵۰ یعنی ۴۰۰-۵۰۰ افت قیمت!
  XZ هم در طول یکسال گذشته حدود ۵۰۰-۶۰۰ نسبت به قیمت اولیه اش افت کرده!
  یعنی XZ1 هم همین حدود افت قیمت خواهد داشت پس فرق خیلی خاصی ندارن از این لحاظ!

  ولی از لحاظ طراحی و قابلیت های نرم افزاری کاملا موافق هستم باهاتون
  توی هرکدوم حتی پسرفت هم داشته! مثلا از لحاظ طراحی حاشیه هاش بیشتر شده! حاشیه کنار صفحه اندازه Z2 شده! حاشیه بالا و پایینش هم از Z2 بیشتر شده! واقعا خیلی بده
  یا نرم افزارش tap 2 wake حذف شده!

  پاسخ

 19. دوباره سونی رفت تو امپاس تا زد تو ترکوند بعد تا زد پنج رفت تو امپاس بعد تا ایکس زد پرمیوم میشه گفت داشت درست میکرد بعد دوباره رفت تو امپاس حالا کِی در بیاد از امپاس خدا میدونه این پست هم پست بجا و بدون تعصبی بود ممنون از مدیران سایت

  پاسخ

 20. راستی کسایی که زمان معرفی v30 به به و چهه چهشون بلند شده بود
  گند نمایگشرش در اومده که، نمایش نامتوازن رنگا تو وی سی صدای کاربراشو در اورده که

  پاسخ

  shs77 گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۹:۳۴

  الجی آخرش نتونست یک گوشی بی نقص تولید بکنه! همشون پر از اشکال سخت افزاری هستن یا سوختن برد یا مشکلات صفحه نمایش و…

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۲۱:۳۰

  اونارو نگو یه چند تن رفتن سراغ الجی بخاطر v30 و هر چیم خواستن گفتن به سونی بعد که دیدن الجی …..باز برگشتن سراغ سونی

  پاسخ

 21. انتظار داشتم همچین مقاله ای تو سایتای همسایه بخونم اما از اکسپریان نه!
  چطوره که xz رو با xz1 مقایسه میکنین!
  ۵ تا دلیل گفتین که توی اکثر پرچمداری امثال هست اینجوری باشه دیگه باید كسى نخره گوشیای امسال رو!
  ۱طراحی که سلیقه ای هستش
  ۲باید بگیم چون ورژن آندروید های تقریباً مشابهی دریافت میکنن دیگه ارزش خرید نداره؟!
  ۳ دوربین رو واقعا دیگه نمیشه حتی با xzp مقایسه کرد خیلی بهتر شده
  تو تستای مختلف برتریاش مشخصه نسبت به نسل های قبل وارد جزیبات نمیشم
  ۴ افت قیمت هم شد نقطه ضعف؟ 😐
  توصیه اکید میکنم به کسی که انتظار داره بعد از یه سال قیمت گوشیش افت نداشته باشه از ۱۲۰۰ بالا تر نگیره 😐
  ۵ امسال اگه دقت کرده باشیم تو پرچمدارای امسال شاهد کم شدن حجم باتریا بودیم
  دلیلش اسنپ ۸۳۵ و آندروید هشت و مهم ترش بهینه سازی های سونی بوده
  هم الان میشه بیشتر از ۲۰ تا برتری نسبت به نسل قبل گفت بدون مکث کردن 😐

  پاسخ

  nima.d6502 گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۹:۱۶

  طراحی سلیقه ای هستش همین الانشم نصف کاربرای سونی این طراحی رو قبول دارن
  موقع طراحی میشه هیچکس نمیگه تو سال ۲۰۱۷ اپل نسبت صحفه به بدنش ۶۵ درصده و جز نقطه ضعفش محسوب نمیشه برای خریداراش
  اما به سونی میرسه….

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۱:۱۲

  والا اپل با اون حاشیه چطور خریدار داره و بعد میگن سونی چون حاشیه داره کسی نمیخره

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۲۱:۲۶

  احسنت

  پاسخ

  AmirAloone گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۲۲:۱۵

  جواب حرف مدیرای سایت
  همین XZ1 که ما میزنیم تو سرش تو زومیت که همیشه علیه سونی بوده ببین چقد رای اورده
  نزدیکترین عکسا رو با کنون گرفته

  پاسخ

 22. خیلی خیلی ممنون از مدیران محترم سایت اکسپریان. این مقایسه عالی و دقیق و بدون تعصب بود.. دوستان بر نخوره بهتون هممون دوستدار سونی هستیم و خواهان پیشرفتش. پس با بی عیب دونستن گوشی هاشو تعریف و تمجید الکی و تشویق به خریدش کمکی نمیکنیم به سونی .. چه بخوایم چه نخوایم چه خوشمون بیاد و چه خوشمون نیاد سونی در حال حاضر عقبه از بقیه شرکتا.. سامسونگ و اپل و بذاریم کنار. چطور میشه هواوی با این سابقه اندک به این پیشرفت فوق‌العاده میرسه و دومین برند پر فروش دنیا میشه اما سونی با این همه سابقه و تجربه چندین ساله نمیتونه بالا بکشه خودشو؟ باور کنید یه مشکلی هست. با جیره خوار خوندن و تبانی کردن رسانه ها خودمونو گول نزنیم. یا با جمله هایی مثل کیفیت بالا و ژاپنی بودن.. سونی باید برای پیشرفت یه چیزایی و تغییر بده که مهم ترینش دوربین هست. که باید کلا متحول کنه مشکل هرچی که هست چه نرم افزاری چه سخت افزاری مثل پافشاری در عدم استفاده از لرزشگیر اپتیکال… مشکل بزرگ دوم قابلیت های نرم افزاری بسیار بسیار تهی هست. یعنی هیچ قابلیت جذاب و کاربردی وجود نداره تو رابط کاربری سونی.. هی میگیم روان و بدون لگ درست اما واقعا توی رابط ال جی و سامسونگ و هوآوي الله وکیلی چقد لگ هست؟ واقعا نیست یا خیلی خیلی کم… مسئله مهم بعدی زبان طراحی هست که باوجود عالی بودن اما نیاز به تغییر داره ۱۰۰ درصد چون واقعا تکراری و غیر قابل شناسایی از. هم شدن.. سونی تا به این چند موضوع رسیدگی نکنه و حلش نکنه باور کنید به جایی بهتر از الان نمیرسه… یه سری خورده مشکلم که هست مثلا کاری که با بدنه xz1 کرد و میتونست موقع xz انجام بده نمیشد؟؟ البته که میشد اما اومد با استفاده از پلاستیک توی یه پرچمدار فلزی بودن xz1 و نوآوری قلمداد کرد… یا پلاستیکی بودن فریم پریمیوم خودم که بسیار خش پذیره با وجود مراقبت من و توی پرقو بودن کلی خط و خش ریز برداشته توی گارد حتی! بهانه ش هم مقامت دربرار خم شدن بود. سوال اینجاست گوشی بیشتر در معرض خش هست یا خم شدن؟؟؟ یه چیزای دیگه هم مثل عمق رنگ مشکی هست با اینکه توانایی بهتر کردنش و داره توی xz و xz1 اما توی پریمیوم میبینیم ضعیف تر عمل میکنه که جای تعجبه.. به هر حال امیدوارم سونی به جایگاهی که لایقش هست برسه و جز بهترین برند ها باشه..

  پاسخ

  sadegh.a گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۲۰:۴۰

  واقعا آفرین…
  صحبت هات کاملا منطقی بود دوست من
  انشالله که سونی یه انقلابی تو گوشی هاش انجام بده که واقعا لیاقتش بیشتر از اینهاست

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۲۱:۳۲

  میدونی چیه؟ هر چند اکسپریا xz1 نشون داد عالی بوده حتی زومیتم مقایسه گذاشته بود ولی نظر منو بخای کافی نیس سونی خودش سلطان دوربیناس توقع میره کاری کنه که برندای دگ با اختلاف زیاد ازش عقب باشن

  پاسخ

  Ali ti گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۰۷:۲۳

  سلام.دوست داشتم تموم نمیشد حرفات.آفریییین.انتقاد سازنده،ریز بینانه و در شأن سونی.متأسفانه بعضی دوستان بجای اینکه بیان با دلیل و با اشاره ب موضوعِ بحث، انتقاد کنن فقط سرِ جنگ دارن و حرفاشون گاهأ زننده و دور از احترامِ.بعد ک یکی اعتراض میکنه ب نوعِ نگارش حرفاشون، میگن طرف متعصبِ!مثلا اینجا سایت سونیِ!

  پاسخ

  sasan.tgh گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۱:۴۹

  قربانت دوست عزیز متشکرم.. بعضی دوستان که تکلیفشون مشخصه طرف میاد کل برند و کمپانی سونی و بدرد نخور میخونه و میره.. خب این ادم جز دشمنی و کینه چیزی نداره به سونی.. یا بالعکس بعضی کاملا سونی و بدون اشتباه و در همه زمینه عالی میدونن که به نظرم این ها هم دوستدار سونی نیستن.. چون باعث درجا زدن سونی میشن. مث خیلی از مسائل مثلا صفحه tft در z1 و میگفتن خوبه اتفاقا باعث میشه کسی نتونه ببینه چیکار میکنی تو گوشی!!! یا عدم استفاده از سنسور اثر انگشت و میگفتن رمز بهتره و نیاز نیست و این دست حرفا.. که خب این دوستان صرفا تعصب و مد نظر قرار دادن.. نام سونی بسیار بزرگ تر و باهیبت تر از این جایگاه و مقام هست.. به امید پیشرفت و ترقی برند خوشنام سونی. موفق باشید

  پاسخ

  Ali ti گفته:
  ۰۸ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۰۴:۴۹

  دقیقا،بنظر من هم منطقیِ نظر و دیدگاهت.امیدوارم ۱سری دهه هفتاد هشتادی هایی ک ۲روزه موبایل خریدن هم کم کم درک کنن عظمت و جایگاه سونی رو، و با هواوی و کلی برندهای چینی اشتباه نگیرن این شرکت رو.

 23. پس ۹۶۰ فریم چی؟ XZ که نمیتونه داشته باشه. فقط xz1 ❤❤

  پاسخ

  pariu گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۸:۵۹

  خیلی عدر میخوام پردازنده و صفحه نمایش و رم و صدای اسپیکر و ۹۶۰ فریم و رم اختصاصی سنسور دوربین و فوکوس پیاپی و استفاده از حافظه داخلی سرعت بالاتر هیچ کدوم قید نباید میشد؟ این چه مقایسه ایه آخه …..

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۲۱:۲۶

  احسنت

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۲۱:۳۴

  اون نرم افزاری داداش اطمینان میدم بهت تو ۸ ایکس زد هم با سرعت ۹۶۰ فریم فیلمبرداری کنه خخخخ

  پاسخ

 24. واقعا این مقایسه عالی بود و دور از تعصب ولی من با همه این دلایل ایکس زد وان رو انتخاب میکنم از جنس بدنه اش با ظاهر شیکترش بیشتر خوشم میاد من شخصا با طراحی با حاشیه مشکلی ندارم مهمترین فاکتور برای من دوربینه که سونی سیاستشو تو این راستا تغییر نمیده با اینکه قدرتمندترین سخت افزار دوربین مال خودشه بحرحال من همیشه با همه گوشیهای سونی حال میکنم حتی با طراحی ساده و با حاشیه زیاد

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۷:۴۴

  کاملا صحیح میگید اینا ایرادای بنی اسراییلن توصیه میکنم که یه پنج دلیلم بزارن که ایکس زد پرمیوم رو نخرید چون واقعا دلایل در حدی هس که منصرف بشن از خریدش نسبت به نسل قبل

  پاسخ

 25. سونی خیلی وقتا به یه سری مسائل توجه می‌کنه که باعث میشه چیزای کلی‌تر و مواردی که کاربرا امروزه دوستشون دارن به حاشیه بره (که البته به خاطر پلن مدیریتش بهش حق میدم) وگرنه سونی مبدع خیلی از نوآوری ها و اختراعات بوده.
  هرچند کازوهیرای عملکرد خیلی خوبی داشته ولی به نظر من ضعف مدیریتی سونی در گذشته هنوز به طور کامل جبران نشده. این مسئله زمان می‌بره و این باعث میشه که کلی از رقبا عقب بیفته. با این حال می‌بینیم که سونی هم هنوز زنده است و هنوز اون‌قدر روش فشار نیومده که حماقت کنه و امتیاز Xperia رو مثل خیلی
  از امتیازای دیگه‌ش بفروشه. فعلا همین‌قدر که سونی هنوز مثل سال های قدیم خودش، نوآوری و خلاقیت داره کافیه. مثل ایده‌ی ساخت اکسپریا تاچ، ۳D Creator و… البته رقبا هم بیکار ننشستند و روزبه‌روز دارن پیشرفت می‌کنن. همین که سونی هم با اون اشتباهاتی که تو زمان مدیریت قبلی مرتکب شده بازم داره پابه‌پای بقیه حرکت می‌کنه عالیه. ضعفی که سونی داره و توی این مقاله به وضوح پیداست، عملکرد ناکارآمد واحد R&Dـه. توجه به نیاز کاربر و بازار امروز، چیزی نیست که به سادگی بشه از کنارش گذشت. بعد از R&D باید واحد بازاریابی رو مقصر دونست که حتی نتونسته تو خونه‌ی سونی، یعنی ژاپن، مردم رو راضی نگه‌داره و سهم بازار سونی تو ژاپن کمتر از اپل شده. حالا کشورای دیگه به کنار…
  همین نقطه ضعف‌ها هستند که سونی رو از مسیر اصلیش کمی منحرف می کنن. البته من به قدرت مدیریتی‌ کازوهیرای اعتماد دارم و می دونم که به‌زودی این چالش‌ها هم از سر راه سونی برداشته خواهندشد.
  .
  از سایت دوست‌داشتنی اکسپریان هم خواستارم که با این گونه مقاله ها، مردم رو راجع به محصولات سونی بدبین نکنند.
  تشکر.

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۷:۴۶

  احسنت حال کردم مخصوصا جمله اخرت دلایل زیادیم هس که ایکس زد پرمیوم رو هم نخرن نسبت به نسل قبلش نیازی به گفتن نیستش

  پاسخ

 26. بهتون توصیه میکنم یه ۵ دلیلم بزارید که ایکس زد پرمیوم رو نخرید چون دوربین افت کرده باطری همومه حاشیه زیاد شده حتما بزارینا

  پاسخ

  Reza133(xperia z2) گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۸:۰۸

  احسنت، منم همین پیشنهاد رو دارم 🙂

  پاسخ

 27. واقعا دس سایتای دگرو بستین دمتون گرم حثل اینکه شما بیش از هر کسی میخاین سونی وضعش خراب شه

  پاسخ

  sadegh.a گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۲۰:۴۶

  بسه دوستی خاله خرسه
  فقط تو سونی رو دوست نداری به قرآن
  کارت شده متهم کردن بقیه

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۱:۰۷

  متهم کردن نیس همین حرفای بندرو بالا هم دوستان گفتن این یه مقاله چرته

  پاسخ

 28. مطلبی درست و بدور از تعصب بود؛ تشکر از سایت خوب Xperian.
  امیدوارم شرکت بزرگی مثل SONY اقدام به انجام تغییرات گسترده در طراحی و همچنین دوربین و برنامه‌ها انجام بده (اگرچه دیر) تا بلکه دوباره رضایت مشتریان رو بدست بیاره.
  من به شخصه منتظر نسل بعد هستم و اگر نسل بعدی هم همینطور ناامید کننده باشه، بدون شک مجبور به خرید برندی دیگه، برخلاف علاقه‌ای که به SONY دارم هستم.

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۷:۲۰

  یا حبیبی جوری از طراحی میگی انگار چیه شما برو زد۵ و ایکس زد رو دستت بگیر کاملا تغییر کرده هر چند کم ضمنا همون سامسونگ که هی دم ازش میزنی یه لبرو خمیده کرده و حاشیه کم که هر جفتش بلای جونش شده

  پاسخ

 29. باید بگم کل گوشی های هوشمند اینجوری شدن و دلیل بزرگی برای کاربر وجود نداره تا گوشیشو ارتقاء بده.
  برای مثال من زد۳ دارم. اسمارت فون پرچمدار سال ۲۰۱۴ سونی. اینقدر از گوشیم راضی هستم که دلیلی برای ارتقاء پیدا نمیکنم! فقط یه دلیل دارم اون هم حافظه داخلی هست که فعلا فقط آیفون ۸ پلاس ۲۵۶ گیگ نظرمو جلب کرده.
  امیدوارم توی پرچمدار های جدید شاهد پیشرفت های بزرگ مثل استفاده از پنل های اولد با کیفیت بالا، طراحی جدید و بدون حاشیه، دوربین های دوگانه قوی تر و سخت افزار قوی تر باشیم.

  پاسخ

  سعید سکاکی گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۷:۲۲

  منم Z2 دارم و کاملا راضی‌ام. منتها یه سری چیزا هس که می تونست بهتر باشه.بالاتر گفتم: سونی مجبوره فعلا دور یه چیزایی رو خط بکشه.

  پاسخ

 30. حرف حساب رو باید از مدیر بی تعصب سایت شنید

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۷:۱۵

  بله چون به نفع شما سامسونگیا یا برندای دگ حرف زده

  پاسخ

  arma گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۷:۴۱

  دمش گرم که بدون تعصب حرف زده
  همش که نباید به فکر جیب شرکتای گنده بود. اونا خرجشون تعمین میکنن
  باید به فکر جیب مردم هم بود
  من خودم xz دارم و هیچ تامایلی به خرید xz1 ندارم. نمیشه کتمان کرد با اینکه سونی دوست دارم، سامسونگ بیشتر منو جذب کرده امسال

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۸:۴۲

  منم کسیو سراغ دارم کاملا تمایل داره به خرید xz1 و حتی خودشم مقایسه کرده

  sadegh.a گفته:
  ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۲۰:۴۲

  جمع کن رفیق خودتو
  باشه همه بدن فقط تو عشق سونی ای

  پاسخ

  Saeed Mohammadipouya گفته:
  ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت: ۱۱:۰۹

  تو یکی بهتره حرف نزنی و بیخودی از یه مقاله چرت دفاع نکنی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here