سونی امسال در نمایشگاه CES 2017 از اولین تلویزیون هوشمند خود با پنل OLED پرده برداشت، که توجه همگان را به سویِ خود جلب کرد و یکبار دیگر سونی را در عرصه رقابت به جلو راند. اما حالا بر اساس گزارشی که دقایقی قبل از یک منبع معتبر در کشور ژاپن منتشر شده است، گفته میشود ممکن است پنل هایِ OLED به زودی در گوشی هایِ پرچمدار اکسپریا نیز به کار گرفته شوند.

بر اساس خبری که سایت Nikkan دقایقی پیش منتشر کرده است، به نظر میرسد سونی در نظر دارد در سال آینده میلادی پرچمدار خود را با پنل OLED روانه بازارهایِ جهانی کند. بر اساس این خبر، سونی فعلاً در نظر دارد فقط در پرچمدار خود از این پنل استفاده کند و قصد استفاده از آن در کُل گوشی هایِ سال 2018 را ندارد، چون این حرکت قطعاً یک حرکت تجربی برایِ سونی خواهد بود.

گفته میشود این پنل که با همکاری تنگاتنگ سونی و ال.جی ساخته خواهد شد نسبت به سایر پنل هایِ OLED به کار گرفته شده در گوشی هایِ هوشمند تا به امروز متفاوت خواهد بود، چون سونی در نظر دارد مصرف آنرا تا پایین ترین حد ممکن کاهش داده و از موتور پردازش تصویر جدیدی که مغز متفکر این صفحه نمایش به خودی خود میباشد بهره گیرد، که قطعاً انقلابی در این زمینه به پا خواهد کرد.

سونی امسال با همکاری کمپانی ال.جی اولین تلویزیون OLED خود را از سری جدید A1 معرفی کرد، که به جرأت تمام دنیا را تحت تأثیر خود قرار داده است. حال اگر این حرکت به سمت پنل گوشی هایِ هوشمند سونی نیز توسعه یابد، قطعاً مزایایِ بسیار زیادی برایِ سونی خواهد داشت و باعث رضایت بیشتر مشتریان این غول ژاپنی و ایجاد یک تفاوت اساسی با نسل هایِ قبل خواهد شد.

سونی تا به امروز فقط از پنل هایِ LCD در گوشی هایِ هوشمند خود بهره گرفته است و حرکت به سویِ پنل هایِ OLED که مزایایِ بسیار زیادی دارند، برایِ کمپانی اَصیل سونی یک جهش بزرگ به سویِ آینده محسوب میشود، چون سونی به خوبی میتواند تکنولوژی هایِ موجود را با تفکرات خاص خود متحول ساخته و از آن یک تکنولوژی برتر بسازد. اما نظر شما درباره این موضوع چیست؟ آیا با استفاده از پنل هایِ OLED در گوشی هایِ اکسپریا موافق هستید؟ مثل همیشه از طریق بخش نظرات منتظر نظرات گرم شما همراهان همیشگی هستیم.

منبع: