z1s-flash3
صاحبان اکسپریا Z1 Compact از بروز یک مشکل عجیب در هنگام تصویربرداری بوسیله دوربین این دستگاه گزارش دادند. در یکی از صفحات پشتیبانی سونی چندین کاربر با اعلام یک مشکل واحد از سونی در خصوص ضعف دوربین اکسپریا Z1 Compact در هنگام تصویربرداری در شب انتقاد کردند.

کاربران معتقدند هنگام گرفتن عکس در تاریکی و با نور فلاش، در حاشیه های تصویر هاله ای تار ایجاد میشود. این هاله در تصاویر سیاه و سفید بیشتر از قبل خودنمایی میکند.
z1s-flash2

z1s-flash1

z1s-flash3

شاید بارها برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که هنگام گرفتن عکس دست شما در نزدیکی فلاش قرار دارد و در گوشه های از تصویری که گرفته اید به علت مجاورت دست شما با فلاش هاله ای تار پوشانده است. مشکلی نیز که کاربران به آن اشاره کردند دقیقا مشابه همین موارد است. با این تفاوت که بدون قرار گرفتن دست در مجاورت فلاش دوربین تصاویر به این شکل ثبت شده است.

original (1)

original
این مشکل فقط در هنگام تصویربرداری بوسیله فلاش است و عکس های گرفته شده بدون فلاش و در روز توسط صاحبان این دستگاه تحسین شده است. هنوز ما نمیدانیم که این مورد یک مشکل نرم افزاری است و یا ایرادی است که در فلاش این دستگاه وجود دارد. اما بعید است که این مشکل پایدار باشد و احتمالا به زودی سونی برای حل آن دست به کار خواهد شد.

Xperiablog-sonymobile-android-hilfe