پتنت جدید سامسونگ حاکی از وجود یک تکنولوژی جذاب در گلکسی +S11 است

1
۵۲,۵۹۰

پتنت جدید سامسونگ | در ماه آوریل خبرگزاری LetsGoDigital اعلام کرد که کمپانی سامسونگ یک پتنت جدید با عنوان “دیوایس الکترونیک با نمایشگر منعطف” را در سازمان ثبت مالکیت معنوی جهانی به ثبت رسانده است. اخیراً این پتنت توسط خبرگزاری WIPO افشا شده است و اکنون ما یک سرنخ از یکی از ویژگی های جذاب گلکسی +S11 در دست داریم. این پتنت حاکی از یک گوشی با یک نمایشگر کشویی و قابل جمع شدن است که حاشیه فوقانی هم ندارد. در نتیجه با یک دستگاهی رو به رو خواهیم بود که نمایشگر آن تقریباً بدون حاشیه خواهد بود. البته به منظور جمع شدن و دوباره باز شدن نمایشگر، یک فریم فلزی باریک در قسمت پایینی نمایشگر وجود خواهد داشت.

پتنت جدید سامسونگ
پتنت جدید سامسونگ

پتنت جدید سامسونگ

با اسلاید کردن (کشیدن) نمایشگر به سمت پایین، اندازه کلی نمایشگر افزایش می‌یابد و با اسلاید کردن به سمت بالا نمایشگر جمع خواهد شد. این نمایشگر جمع شونده در پشت دستگاه تعبیه خواهد شد و از پایین تا بالای قاب پشتی گوشی را پوشش خواهد داد. حتی زمانی که نمایشگر دوم در حال باز شدن است، اندازه ی آن از نمایشگر اصلی کوچکتر است. جواب دادن به تماس های ورودی تنها با یک اسلاید به بالا بر روی نمایشگر صورت می‌پذیرد.

پتنت جدید سامسونگ
پتنت جدید سامسونگ

همچنین بخش دیگری از این پتنت به یک “دوربین زیر نمایشگر” اشاره دارد که در هنگام باز شدن نمایشگر ثانویه، این دوربین می‌چرخد. دوربین سلفی در نیمه ی پایینی دستگاه تعبیه شده است. در پشت دستگاه یک روزنه یا حفره وجود دارد که به دوربین امکان عکاسی (حتی در حالتی که نمایشگر ثانویه جمع شده است) میدهد. همچنین این پتنت شامل یک ورژن از این پیکربندی با دوربین دوگانه میشود.

پتنت جدید سامسونگ
پتنت جدید سامسونگ

در چند ماه اخیر شاهد معرفی طرح های مفهومی از گوشی مجهز به UCD (دوربین سلفی زیر نمایشگر) توسط کمپانی های نظیر Oppo و شیائومی بودیم و انتظار میرود که پرچمدار بعدی کمپانی هواوی یعنی گوشی P40 نیز از این ویژگی برخوردار باشد. هدف از انتقال دوربین سلفی به زیر نمایشگر این است که نسبت اندازه نمایشگر به بدنه دستگاه افزایش یابد و کمپانی ها دیگر احتیاجی به استفاده از دوربین های pop-up و ناچ (بریدگی نمایشگر) نداشته باشند. همچنین با داشتن یک دوربین سلفی در زیر نمایشگر، دیگر خبری از حفره های کوچک در نمایشگر گوشی ها نخواهد بود.

پتنت جدید سامسونگ
پتنت جدید سامسونگ

در حال حاضر ممکن است که تکنولوژی نمایشگر جمع شونده به اندازه کافی آماده نباشد. اما خبرگزاری LetsGoDigital گفته است که به احتمال زیاد گوشی گلکسی +S11 از چنین نمایشگری بهره خواهد برد. همچنین دوربین زیر نمایشگر در نسل بعدی گوشی های تاشوی سامسونگ به کار خواهد رفت گرچه بعید نیست که گلکسی +S11 هم از این ویژگی بهر ببرد.

 

منبع: Phone Arena

[تعداد: 1    میانگین: 1/5]

یک دیدگاه

  1. به نظرم ربطی به سونی یا اپل نداره نظرم به همچین چیزی فوق العاده بی معنی و نامفهومه اون حرکت سونی که گفته بود از اجسام شارژ بگیره گوشی خیلی مفیدتره تا ده تا لنز و این چیزا …

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here